Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad Kybartų pataisos namų „auklėtiniams“ už grasinimą nužudyti baudžiamąsias bylas nagrinėjančią teisėją Aldoną Rakauskienę ir prokurorą Julių Rėksnį bei jų turto prievartavimą skiria realias laisvės atėmimo bausmes.

Teisėjas Valdas Bugelevičius paskelbė, kad grasinančių laiškų rašymą inicijavęs ne kartą teistas Aurimas Ramoška „nusipelnė“ 3 metų laisvės atėmimo bausmės.

Tuo metu laišką prokurorui rašęs Renatas Petrauskas už grotų praleis pusantrų metų.

Sveika, teisėja Aldona Rakauskiene“, „Sveikas, prokurore“, – tokiais žodžiais į teismą ir prokuratūrą atsiųstus laiškus pradėjo Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantis net 10 kartų teistas A. Ramoška.

Už ramybę iš teisėjos ir prokuroro kalinys pareikalavo po 10 tūkst. litų – kitaip bus susidorota ne tik su jais, bet ir jų artimaisiais, kurie bus kankinami, be to, esą bus sunaikintas jiems priklausantis turtas. Pinigus jis pareikalavo pervesti į pataisos namų sąskaitą.

Nei prokuroras, nei teisėja nepasidavė šantažui. Prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl grasinimų teisėjai pateikė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, tuo metu prokuroras J. Rėksnys pareiškimą parašė pats. Beje, laiškas teisėjai buvo atsiųstas ne į LAT, kur A. Rakauskienė dirba nuo 1999 m., o į Vilniaus apygardos teismą, kur ji prieš tai dirbo.

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai išsiaiškino, kad, nors laiškus ir pasirašė Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantis A. Ramoška, tačiau iš tikrųjų jis tebuvo tik iniciatorius – juos savo ranka rašė kiti kaliniai.

Ekspertai patvirtino, kad laišką J. Rėksniui parašė 5 kartus teistas R. Petrauskas, tuo metu, kas grasinoteisėjai A. Rakauskienei, taip ir nepavyko nustatyti.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika teisme yra sakęs, kad laiškų rašymo ir išsiuntimo iniciatorius buvo A. Ramoška.

Pasak jo, įkalinimo įstaigoje bausmę atliekantys kaliniai elgėsi kaip sukčiai pagal schemą „Alio, mama“: „Buvo metamas kabliukas – gal pasiseks ir kas nors išsigąs bei pinigus sumokės“.

Valstybinio kaltintojo teigimu, nors A. Ramoška neigia, kad rašė laiškus teisėjai bei prokurorui, tačiau jo kaltę patvirtina bylos duomenys, be to, iš įkalinimo įstaigos laiškus per administraciją gali išsiųsti tik tie asmenys, kurie juos parašė.

Ikiteisminio tyrimo metu R. Petrauskas prisipažino, kad rašė laišką J. Rėksniui, taip pat nurodė, kad A. Ramoška to prašydavo kitų kalinių – esą nesėkmės atveju, jeigu pareigūnai pradėtų ikiteisminį tyrimą, nesutaptų laiško autoriaus ir A. Ramoškos rašysena. Kad kitų kalinių A. Ramoška prašydavo parašyti laiškus, nurodė ir kitas nuteistasis, pažymėjęs, jog jau daug kartų teistas kalinys yra nepataisomas.

Nustatyta, kad LAT teisėjai laiškas buvo įšsiųstas 2012-ųjų gegužės 7-ąją, o vyriausiojo prokuroro pavaduotojui – gegužės 25-ąją. Kodėl būtent šiems aukštas pareigas užimantiems teisėsaugos pareigūnams buvo grasinta, taip ir liko neaišku – jie nebuvo susiję su nuteistiesiems iškeltomis baudžiamosiomis bylomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)