Apdovanojimą didžiulės auditorijos akivaizdoje įteikė teatralizuotas personažas Kapitonas Europa.

Laimingai pasibaigusi istorija įvyko 2017 m. sausio 10 d., kai bendruoju skubios pagalbos telefono numeriu 112 paskambinęs tuomet septynmetis Nojus pranešė namuose radęs negyvą tėtį. Tikslaus namų adreso jis negalėjo pasakyti, bet šioje situacijoje padėjo 2016 m. pabaigoje Lietuvoje įdiegta pažangi skambinančiojo vietos nustatymo sistema AML (angl. Advanced Mobile Location) – Bendrojo pagalbos centro operatorė nustatė įvykio vietą pagal paties telefono perduotas koordinates.

Gavę Bendrojo pagalbos centro pranešimą ir į nelaimės vietą atvykę medikai rado sąmonę praradusį vyrą, kuriam buvo suteikta pagalba ir išgelbėta gyvybė. Vaiko poelgis ir sugebėjimas nesutrikti stresinėje situacijoje sujaudino ir vietos medikus, ir policininkus, ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnus. Kai apie šią istoriją sužinojo Europos skubios pagalbos numerio asociacijos EENA atstovai, buvo nuspręsta apdovanoti Nojų iškilmingo renginio metu Budapešte. Kartu su juo į ceremoniją buvo pakviesti ir tėvai: mama ir po nelaimingo atsitikimo atsigavęs tėtis, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos EENA apdovanojimų ceremonija organizuojama kasmet nuo 2008 metų. Tai yra vieninteliai Europos apdovanojimai skubios pagalbos tarnybų srityje. Renginio metu apdovanojami pasižymėję skambučių operatoriai, atsakingai nelaimių metu pasielgę piliečiai, krizes suvaldžiusios pagalbos tarnybos ir išskirtinių laimėjimų pasiekę pagalbos skambučių centrai. 2015 m. geriausio metų operatoriaus apdovanojimą buvo pelniusi ir Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus operatorė, konsultavusi telefonu ir padėjusi išgelbėti dvejų metukų berniuko gyvybę, kol į nelaimės vietą atvyko medikai.

Apdovanojimų ceremonija organizuojama kartu su didele kasmetine tarptautine konferencija, kuri šiemet balandžio 5–7 d. vyksta Budapešte. Konferencijoje dalyvauja apie 600 žmonių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių – įvairių pagalbos tarnybų, tyrimų institucijų, įrangos gamintojų ir visuomenės atstovai. Konferencijoje bus aptarta daug įvairių temų. Bendrojo pagalbos centro viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas antrą ir trečią konferencijos dieną dalyvaus diskusijose ir pristatys Lietuvos pasirengimą „eCall“ sistemos veikimui bei AML funkcijos įdiegimą, padėjusį nustatyti apytikrę Nojaus buvimo vietą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)