Ar ji keliaus į teismą, kol kas nežinoma. Ikiteisminis tyrimas joje vykdomas jau beveik penkis mėnesius.
„Ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, nužudymo (pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d.) yra tęsiamas, atliekami suplanuoti proceso veiksmai, renkami duomenys, siekiant nustatyti tikslias įvykio aplinkybes. Įtariamai šiame tyrime niekam nepareikšti“, – Eltą informavo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Vilniaus apskrities policijos pareigūnai, taip pat jų vadovybė, profesinės sąjungos išreiškia viešą palaikymą į teisiamųjų suolą turėjusiam atsisėsti policijos pareigūnui Dariui Šerpyčiui, lydi jį į teismo posėdžius.
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) taip pat neliko nuošalyje – jau pasirūpinta tarnybinį ginklą panaudojusio pasieniečio teisine gynyba.
„Buvo sudarytos visos sąlygos pasinaudoti teisine pagalba patekus į tokią situaciją. VSAT pasieniečiui kompensavo teisinės pagalbos išlaidas, tai numato įstatymas“, – Eltai sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.
ELTA primena, kad birželio pradžioje Šalčininkų rajone pasienietis iš tarnybinio ginklo šovė ir mirtinai sužalojo kontrabandos gabenimu įtariamą 1980 metais gimusį Lietuvos pilietį.
VSAT teigimu, turint informacijos apie kontrabandos gabenimo atvejį ir prie pat sienos su Baltarusija vykdant paieškas, pastebėto automobilio vairuotojas nepakluso uniformuotų pasieniečių reikalavimui sustoti.
Pirminiais duomenimis, kilus pavojui sveikatai ir gyvybei bei siekiant sustabdyti pavojingą bėglį, 1988 metais gimęs pasienietis iš tarnybinio ginklo iššovė vieną šūvį į sprukusio automobilio padangą.
Anot tarnybos, kiek pavažiavęs automobilis sustojo. Vairuotojo vietoje rastas mirtinai šūvio sužalotas vyras. Automobiliu gabenti ryšuliai, kaip įtariama, kontrabandinių cigarečių siuntinys.
VSAT vadas Rustamas Liubajevas po įvykio pareiškė, kad ginklu mirtinai sužalotas asmuo tiek tarnybai, tiek policijai buvo gerai žinomas.
„Tai Vilniaus miesto gyventojas, kuris turi įspūdingą kriminalinę praeitį. Ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp kurių – valstybės sienos pažeidimas ir disponavimas akcizinėmis prekėmis“, – spaudos konferencijoje teigė R. Liubajevas.
VSAT vado teigimu, tarnybinį ginklą panaudojęs pasienietis iki šiol savo pareigas vykdė pavyzdingai, per tarnybos laikotarpį nuobodų nėra gavęs, tarnauja virš 15 metų, per visą savo tarnybos laikotarpį neturėjo nuobodų, yra teigiamai charakterizuojamas tiesioginių vadovų.