Šie 3 vaikai iš šeimos buvo paimti birželio 1-ąją dėl to, kad tėvai atsisakė savo mažamečius leisti į mokyklą.

Beveik du mėnesius jie gyveno Kaune esančiame vaikų gerovės centre „Pastogė“, kai liepos 18-ąją, apie 09.55 val., nuo centro vartų juos savavališkai pasiėmė tėvai.

„Sutuoktiniai Inga (gim. 1983 m.) ir Mindaugas (gim. 1981 m.) Vilčinskai savavališkai pasiėmė tris savo vaikus (gim. 2018 m., gim. 2016 m., gim. 2014 m.). Asmenys galimai išvažiavo su VW markės automobiliu (vokiška registracija).

Asmenis, žinančius nepilnamečių ir jų tėvų buvimo vietą, juos mačiusius, pastebėjusius nurodytą automobilį ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome skambinti skubios pagalbos telefonu 112“, – paskelbė policija.

Kauno apskrities policija tik patvirtino, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 156 str. 2 d., čia atsakomybė numatyta tėvui ar motinai, kuris pagrobia savo vaiką.

Ketvirtadienį pareigūnai Delfi informavo, kad paieška tebevykdoma. Nepatvirtintomis žiniomis, šeima anksčiau yra gyvenusi Vokietijoje, būtent į šią šalį ir galėjo išvykti.

„Atliekami procesiniai veiksmai, tikrinama gaunama informacija. Paieška vykdoma Lietuvoje ir užsienyje“, – nurodė Kauno policijos atstovai.

Dar vėliau pareigūnai pasidalino informacija, kad Kelmės r., Tytuvėnuose, rastas automobilis „Fiat“, kuriuo galimai pasišalino ieškomi asmenys.

„Asmenų automobilyje nebuvo, paieška vykdoma. Daugiau informacijos šiuo metu neturime“, – rašoma pranešime.

Su šia istorija susijęs ir Kauno rajono gyventojas Antanas Kandrotas-Celofanas, savo paskyroje nušvietęs vaikų paėmimo istoriją. Jo įrašai apie tai peržiūrėti pusę milijono kartų.

Trečiadienį jis Delfi sakė nieko nežinantis apie vaikų paėmimą, tačiau sveikina tokį tėvo žingsnį.

Pareigūnai trečiadienio vakarą ieškodami vaikų buvo atvykę į A. Kandroto mamos namus, apie tai jis pats pranešė savo paskyroje.

„Pas mano mamą Tytuvėnuose ieško Mindaugo vaikų. Nei skambinę, nei ką, tyliai prisliūkino per vidinį kiemą. Pateikė pažymėjimus, apsirengę civiliais drabužiais, ieškom, kur čia slepiami vaikai. Nenustebčiau, kad rytoj pas mane į Kulautuvą eis tų vaikų ieškoti“, – kalbėjo Celofanas.

Atsisakė pilietybės

Anksčiau Celofano transliacijose vaikų netekęs tėvas dėstė, kad yra atsisakęs Lietuvos Respublikos pilietybės ir save vadina tiesiog „laisvu, gyvu žmogumi“. Pasak jo, jis ir jo vaikai neturi ir jokių galiojančių dokumentų.

„Lietuvos Respublikos pilietybės aš esu atsisakęs, esu gimęs laisvas, gyvas vyras“, – aiškino jis Celofano transliacijoje. Beje, pats A. Kandrotas pripažino, kad jam sunku suprasti vyro filosofiją.

Vaikai iš šeimos buvo paimti teismo sprendimu, nes tėvas nesutiko savo atžalų leisti į mokyklą.

„Jie man sakė, kad yra privalomas ugdymas. Aš, kiek skaičiau, privalomas mokslas, bet nė viena ugdymo įstaiga mokslo nevykdo, o vykdo mokslą pagal ugdymo programą. Ugdymas yra dresiravimas, dresiruojame šunis.

Mokslas yra žinių tobulinimas, gilinimas, gamtos pažinimas ir visa kita. O jie sako, kad ugdymas yra geras dalykas, ir gyventų kompiuteryje. Sūnus iš mokyklos buvo atsinešęs skrajutę, kur parašyta: „Naudokitės tiktoku ir būsite laimingi“, – kalbėjo vaikų netekęs tėvas.

Jis tvirtino nematęs teismo sprendimo, kuriuo leista paimti iš jo vaikus, nes gavęs nutarimą jį tiesiog suplėšė.

„Jie man sakė: tu apskųsk teismo nutarimą. Bet aš sakiau, kad teismo nutarime nurodyti asmenys nieko bendro su mumis neturi“, – aiškino vyras.

Beje, Delfi žiniomis, po to, kai ši istorija buvo paviešinta, teisininkai susisiekė su tėvu ir pasiūlė jam padėti atgauti vaikus neatlygintinai. Visgi bendradarbiavimas nenusisekė, kadangi įgaliojimą vyras pasirašė tiesiog kaip „gyvas žmogus“, o toks dokumentas neturi teisinės galios, todėl advokatai niekaip negalėjo teikti skundų teismui ar kitaip jam atstovauti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)