Grupuotei vadovavo Lina Kezelytė (33 metų) ir Mohemmedas Jemaldeenas (33 metų). Kaip rašo cps.gov.uk, jie „suporavo“ nuotakas ir jaunikius – vyrus iš Pietų Azijos ir Vakarų Afrikos šalių, nesėkmingai bandžiusius gauti vizas, leidžiančias likti Jungtinėje Karalystėje.

Toks „suporavimas“ jiems buvo vienintelė galimybė likti šalyje.

Minėtos kilmės vyrai sumokėjo grupuotei tam tikrą sumą už vedybų su lietuvėmis suorganizavimą. Kadangi moterys iš Lietuvos yra Europos Sąjungos pilietės, su jomis susituokę jie būtų galėję kreiptis dėl teisės gyventi Jungtinėje Karalystėje suteikimo.

Iš viso grupuotė pasirūpino 26 lietuvių santuokomis su vyrais iš Šri Lankos, Pakistano, Nigerijos ir Nepalo. Visos jaunikiams suteiktos paslaugos atsiėjo 315 tūkst. svarų sterlingų (maždaug 361 tūkst. eurų).

Aferos iniciatorės L. Kezelytės motina Valentina Kezelienė (53 metų) užsiėmė pinigų plovimu ir skrydžių rezervavimu. Dar trys asmenys padėdavo perduoti pinigus ir dalyvaudavo suklastotose vestuvėse.
2013 metų spalį vestuvių ceremonija buvo nutraukta įsikišus imigracijos tarnybos pareigūnams. Nuotaka ir jaunikis buvo suimti.

Kiek vėliau jiems buvo pateikti kaltinimai ir paskelbti nuosprendžiai. Viena atvykėlė iš Lietuvos, Beata Jarmolovič (28 metų), turėjo fotoaparatą, kurio atmintyje buvo įrašytos šešių skirtingų santuokų nuotraukos. Iš nuotraukų matyti, kaip nuotakos ir pamergės keičiasi vaidmenimis.

Bylą nagrinėjęs teisėjas Robertas Hutchinson iš Londono prokuratūros („CPS London“) pareiškė: „Šiai grupuotei atiteko didelė pinigų suma, sumokėta už imituojamas santuokas, kurios vertinamos kaip sukčiavimas imigracijos įstatymų atžvilgiu. Vykdoma afera susijusi su Lietuvos
piliečių atskraidinimų į Jungtinę Karalystę.“

„Sprendžiant iš įtarimą keliančių banko pervedimų, pareikštas kaltinimas siejamas su šimtais skrydžių rezervacijų, susijusių su lietuvių atvykimu, o konfiskuotame nešiojamajame kompiuteryje rasti klausimų, kurie gali būti užduodami imigracijos tarnybose, sąrašai.“

„Nutarta, kad Linos Kezelytės pareiškimas apie teisėtą tarptautinių pažinčių agentūros veiklą yra nepagrįstas. Šis atvejis įrodo, kad bet kuriam asmeniui, mėginančiam tokiu būdu apeiti Jungtinės Karalystės imigracijos įstatymus, bus pateikti kaltinimai ir jo byla bus nagrinėjama teisme.“

Nuosprendžiai

Lina Kezelytė (gim. 1984 m. sausio 15 d.; 33 metų) nuteista ketverius su puse metų kalėti. Ji pripažinta kalta dėl bendrininkavimo vykdant nelegalią imigraciją.

Mohemmedas Jemaldeenas (gim. 1983 m. balandžio 27 d.; 33 metų) nuteistas ketverius metus kalėti. Jam nedalyvaujant teismo posėdyje, jis pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo vykdant nelegalią imigraciją.

Valentina Kezelienė (gim. 1964 m. sausio 5 d.; 53 metų) nuteista dvejus su puse metų kalėti. Ji pripažinta kalta dėl bendrininkavimo vykdant nelegalią imigraciją.

Rūta Sperskaitė (gim. 1991 m. rugsėjo 21 d.; 25 metų) nuteista dvejus metus kalėti. Bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams. Ji pripažinta kalta dėl bendrininkavimo vykdant nelegalią imigraciją.

Renato Semasko (gim. 1964 m. sausio 5 d.; 53 metų) nuosprendis bus paskelbtas kitą dieną, kai bus įrodyta jo kaltė, susijusi su baudžiamąja veika.

Beata Jarmolovič (gim. 1988 m. gegužės 7 d.; 28 metų) nuteista 18 mėnesių kalėti. Ji pripažinta kalta dėl bendrininkavimo vykdant neteisėtą imigraciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)