Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo prokurorė J. Vingilytė.
Netrukus į kaltinamųjų suolą sės Šiaurės Makedonijos piliečiai, 49 metų N. R. ir A. R. bei 41 metų J. O. ir Albanijos pilietis, 45 metų K. R.
Įtariama, kad nusikaltimus organizavo vyresnieji makedonai, kitus du pažįstamus vyrus pasitelkę kaip vykdytojus. Kaltinamieji veikė pasiskirstę vaidmenimis – vienas vairuodavo automobilį, kitas lauke stebėdavo, kad niekas neužkluptų bičiulių, likę du braudavosi į patalpas ir ieškodavo vertybių. Nusikaltimams vykdyti kaltinamieji buvo įsigiję kirvių, kirtiklių, radijo stoteles, veidus slėpdavo užsimovę ant galvų moteriškas kojines ir kepures su snapeliais.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji Lietuvoje nusikalstamas veikas galimai vykdė 2018 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais bei 2019 metų rugsėjį. Įsilaužimų „maratonas“ baigėsi pernai, spalio pradžioje sulaikius įtariamuosius. Per kratą jų nuomojamame bute Vilniuje įrengtose slaptavietėse buvo rasta beveik 37,5 tūkst. eurų.
Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams teko aiškintis aplinkybes beveik trisdešimties nusikalstamų veikų, įvykdytų įvairiose Lietuvos vietose – Vilniuje, Panevėžyje, Alytuje, Kelmėje, Jurbarke, Vilkaviškyje, Pasvalyje ir kt.
Tyrimo metu į vieną bylą buvo sujungti ikiteisminiai tyrimai, iš pradžių tirti kaip atskiri nusikaltimai. Į bendroves, parduotuves, prekybos centrus buvo braunamasi veikiant brutaliai – išlaužiant duris ar langus, sugadinant apsaugos signalizacijas, vaizdo kameras. Seifai būdavo išlaužiami arba tiesiog pavagiami, o vėliau ištuštinami. Kartais per vieną naktį buvo įsibraunama net į kelis objektus. Pavyzdžiui, Pasvalyje pernai rugsėjį per vieną naktį buvo apvogtos dvi bendrovės ir vienas prekybos centras, o jų patirti nuostoliai siekė beveik 34 tūkst. eurų. Iš viso šioje byloje nukentėjusiems yra padaryta 110 tūkst. 704 eurų turtinė žala – pavogta pinigų ir kitų vertybių už 76 tūkst. eurų, o turto dar už 34 tūkst. 627 eurus sugadinta.
Pasak prokurorės J. Vingilytės, nenuspėjami, įvairiose Lietuvos vietose žaibiškai veikę kaltinamieji buvo nustatyti intensyvaus ir atkaklaus kriminalistų darbo dėka, kruopščiai renkant ir analizuojant informaciją.
Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto vagystę dalyvaujant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Byla bus perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.