Tiek policininkai, tiek medikai kol kas tik gūžčioja pečiais negalėdami paaiškinti šio paslaptingo svaiginimo metodo.

Atmintyje – duobė

22 metų vilnietis į namus sostinės Karoliniškių rajone apie 22 valandą važiavo iš kito miesto galo – Jeruzalės mikrorajono. Blaivus, tvarkingais šviesiais drabužiais vilkintis vaikinas sėdėjo išsidrėbęs 55-ojo maršruto autobuso gale. Paskutinis epizodas, kurį jis atsimena – kad netoliese atsistojo būrys jaunimo. „Ir daugiau nieko neatsimenu!” – po įvykio nervingai jautėsi vilnietis.

Tąsyk atsipeikėjęs jis suprato, kad buvo išlaipintas pusiaukelėje, 16-ojo troleibuso žiede Pašilaičiuose. Jam dėl kažko skaudėjo dešinę ranką, bet kitų fizinių negalavimų jis nejuto. Tačiau nuostolių patyrė – neberado nei piniginės, nei mobiliojo telefono.

Sūnaus patirtas incidentas sukėlė stresą ir jo motinai I.Ž. „Jis buvo nervingas, piktas – lakstė, daužėsi, rėkė, trankėsi... Ir vis kartojo, kad neatsimena, kas jam nutiko. O mano nuomone, jam kažko papurškė”, – dienraščiui L.T. kalbėjo nukentėjusio vaikino mama.

Apsimokėjo apšvarinti

Į kitą panašią istoriją pakliuvo 60 metų Antakalnio mikrorajono gyventojas V.M.

Jis pasijuto silpnai ir prarado sąmonę apie 18 valandą „Žaliojo tilto” stotelėje, Kalvarijų gatvėje. Kai vyriškis atsipeikėjo, pasigedo piniginės, kurioje buvo ne tik įvairūs dokumentai, bet ir nemažai pinigų – litų, eurų, dolerių. Apvogto keleivio patirti nuostoliai siekia per 3000 litų.

Įkvėpė arba prarijo

Ilgametė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos gydytoja Vanda Pumputienė svarstė: „Arba pauostė, arba prarijo ką nors – kito būti negali.”

Medikė mano, kad jei aukos prieš apsvaigimą nieko negurkštelėjo – galėjo įkvėpti kokių nors dujų. „Gali būti, kad kas nors turi kokią nors naują medžiagą apiplėšimų tikslais. Jei šie žmonės buvo netoli ir turėjo kokią nors gerai garuojančią medžiagą – galėjo įkvėpti ir net nepastebėti”, – spėliojo V.Pumputienė.

35 metus reanimacinėje brigadoje dirbusi specialistė daugiausia prisimena atvejų, kai aukos svaiginamos klasikiniu būdu – į gėrimus įlašinant klofelino.

Sunku patikėti

Toksikologijos centro direktoriui Raimundui Purvaneckui sunku įsivaizduoti, kaip troleibuse ar autobuse įmanoma apsvaiginti auką dujomis. „Jei kalbėtume apie inhaliacines medžiagas, tai gali būti migdomieji, kuriuos naudoja anesteziologai.

Bet tam reikia turėti kažkokią aparatūrą. Juk negali su balionu lipti į troleibusą. Be to, poveikis turėtų būti ne tik vienai aukai, bet ir aplinkiniams. O tas, kuris svaigina, pats turi būti kažkaip apsaugotas nuo tų dujų”, dalijosi mintimis toksikologas R.Purvaneckas.

Sostinės kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo tarnybos viršininko pavaduotojas Paulius Kliukas dienraščiui L.T. kalbėjo: „Su tokiais metodais nesame susidūrę. Jei buvo karšta diena, gal žmonės blogai pasijautė dėl šilumos smūgio?”