Kaip informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), sausio 3 dieną 11.44 val. tarnybos sulaukė pranešimo, kad Vilniuje, Dzūkų gatvėje esančiame daugiabutyje, įvyko sprogimas. Pranešėjas teigė, kad dūmų nemato.

Atvykę gelbėtojai išsiaiškino, kad penktame daugiabučio aukšte esančiame bute įvyko sprogimas, net išdužo langai.

Į butą, kuriame įvyko sprogimas, patekę ugniagesiai rado žmogų, jį išnešė ir perdavė GMP medikams.

Nelaimės vietoje paaiškėjo, kad sprogimas buvo stiprus, – gelbėtojai rado griuvusią vidinę pertvarą, pasvirusias konstrukcijas ir įgriuvusį stogą.

Įtariama, kad sprogimą galimai sukėlė bute rastas asmuo, jį pareigūnai sulaikė.

Sprogimo vietoje dirba dešimtys pareigūnų, įvestas planas „Skydas“

Žurnalistų kalbintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Pavalkis teigė, kad sprogimas įvyko viename iš butų adresu Dzūkų g. 10A Vilniuje.

„Buvo pranešta, kad žmonės evakuojasi. Per keturias minutes (11 val. 48 min.) pirmosioms pajėgoms atvykus į įvykio vietą, informacija pasitvirtino – pirmosios atvykusios pajėgos pranešė, kad viename pastato butų matomas išmuštas langas, dalis pažeistų konstrukcijų iš išorės. Patekus į vidų paaiškėjo, kad konstrukcijoms poveikis šiek tiek didesnis, griuvusi pertvarinė siena, pažeistos stogo konstrukcijos bute, kuriame įvyko sprogimas. Buvo pasitelkta daugiau pajėgų“, – komentavo M. Pavalkis.

Jis pažymėjo, kad įvykio vietoje dirba apie 40 PAGD pareigūnų, įvestas planas „Skydas“, kuriam vadovauja policija.

Pašnekovas teigė, kad įvykio vietoje nukentėjusių asmenų nebuvo nustatyta, visi žmonės iš namo evakuoti. O tie, kuriems buvo reikalingas laikinas prieglobstis, nusiųsti į artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį – darželį.

„Pirminiais duomenimis, ten yra išvykę 8 gyventojai, o visi kiti savarankiškai rado prieglobstį pas gimines, draugus, išvyko į kitus savo būstus“, – tvirtino M. Pavalkis.

Jis nesiėmė vertinti, dėl ko įvyko sprogimas.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas teigė, kad kartu su PAGD pajėgomis į įvykio vietą atvyko ir policijos pareigūnai. Jie, pasak A. Paulausko, sulaikė buto, kuriame įvyko sprogimas, savininką.

Pirminiais policijos duomenimis, sprogimas bute galėjo įvykti dėl dujų nuotėkio.

„Įvedus planą „Skydas“, atvyko antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai ir atliko pirminę buto apžiūrą. Pirminiais duomenimis, sprogstamųjų medžiagų likučių nenustatyta ir kol kas, tai, žinoma, darbinė versija, nepatvirtinta, bet, remdamiesi pirminiais duomenimis, manome, kad sprogimas galėjo įvykti dėl dujų nuotėkio“, – pažymėjo Lietuvos policijos generalinis komisaras.

Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas).

Kodėl galėjo įvykti dujų nuotėkis, anot jo, dar per anksti pasakyti.

„Ar dujų nuotėkis tiesiog vyko gana ilgą laiką, jos pasklido po visą būstą ir dėl to įvyko sprogimas“, – svarstė A. Paulauskas.

Šiandien, pasak jo, taip pat dar negalima nei patvirtinti, nei paneigti versijos, kad sprogimas buvo tyčinis, ketinama apklausti buto savininką.

„Sulaikytas buto savininkas dar nėra apklaustas. Jis šiuo metu gabenamas į ligoninę apžiūrėti. Šiaip jis nenukentėjo, bet vis tiek gabename apžiūrėti. Iš pirminių duomenų matyti, kad asmuo neblaivus, tai [vežamas] tiesiog blaivumui nustatyti. Kai atsiras galimybė, tas asmuo bus apklaustas, ir, aš manau, priežastys bus nustatytos, ar tai buvo atsitiktinis, ar tyčinis [sprogimas]“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Buto savininkui – 32-eji, sprogimo metu bute buvo vienas.

A. Paulauskas teigė, kad dalis daugiabučio gyventojų galės sugrįžti į savo būstus, kitiems laikinai teks apsistoti savivaldybės suteiktose patalpose.

„Šiuo metu pastatą apžiūri statybų inspektoriai, vertina rizikas. Manau, artimiausiu metu paaiškės, į kuriuos butus žmonės galės grįžti, o kur visgi nėra saugu; žmonėms Vilniaus miesto savivaldybė suteiks laikinus būstus“, – kalbėjo jis.

Generalinio komisaro žiniomis, iš daugiabučio evakuoti 8 gyventojai.

Ruošiamas planas sutvirtinti namo konstrukcijas

Į nelaimės vietą taip pat atvyko ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas. Jis teigė, jog yra vizualiai „paėjusi“ namo išorinė siena, pažeistas stogo perdangos elementas, todėl ruošiamas planas, kaip sutvirtinti namo konstrukcijas.

Teigiama, jog atlikus šiuos darbus bent jau šoninių laiptinių gyventojai galės grįžti į savo butus. Tikimasi, kad darbai bus padaryti šį vakarą arba rytoj ryte.

„Sunku taip sakyti, bet nelaimė, kuri čia įvyko, baigėsi pačiu laimingiausiu įmanomu būdu. Niekas nenukentėjo, neturime aukų. Matyti, kad ant žemės ir gelžbetoninės atramos guli, tad galėjo lengvai sužeisti ar užmušti žmones, apačioje esančius, ir kaimyniniai butai galėjo būti labiau pažeisti. Taigi šita nelaimė baigėsi įmanomai geriausiu būdu“, – tvirtino V. Benkunskas.

Anot Vilniaus mero, dėl atstatymo viskas bus padaryta, o patirties šiuo klausimu jau turima. Taip pat teigiama, jog nelaimės mastas, palyginti su Viršuliškių nelaime, tikrai daug mažesnis.

V. Benkunskas įvykio vietoje tikino, jog gyventojais bus pasirūpinta.

„Ant kalno, aukščiau, yra mūsų savivaldybės darželis „Du gaideliai“, tenai visi žmonės priglausti. Aiškinamasi, koks poreikis, ir visiems bus pasiūlytas viešbutis – bent jau laikinai šiltą būstą tikrai gaus“, – sakė meras.

Mero duomenimis, per kelias valandas bus žinoma, kurie gyventojai galės grįžti į butus.

Išvedė galimai apsvaigusį vyrą

Žurnalistams gyventojai pasakojo, kad girdėjo sprogimą, o kai kurių kaimynų daiktai nuo jo net sujudėjo. Supratę situacijos rimtumą žmonės evakavosi iš pastato, teigiama, jog incidento metu niekas nenukentėjo.

Taip pat žmonės teigė, jog vyro, kurio bute įvyko sprogimas, nepažįsta, vis dėlto, pasklido kalbų, kad jis mėgsta svaigintis narkotinėmis medžiagomis, o ir įvykio metu galimai buvo apsvaigęs.

Kitas gyventojas teigė matęs, kaip iš buto buvo išvestas vyras, šis atrodė akivaizdžiai apsvaigęs ir laimingas. Vėliau jis spardėsi policijos mašinoje ir skundėsi, kad šalta. Gyventojo teigimu, vyras neatrodė sužalotas.

Beje, gyventojas atskleidė, jog asmuo bute gyvena jau seniai.

Po sprogimo sostinės daugiabutyje pusei gyventojų leista grįžti į namus

Daliai sostinės Dzūkų gatvėje esančio daugiabučio, kuriame penktadienį nugriaudėjo sprogimas, gyventojų leista grįžti į savo namus, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

„Atliktas konstrukcijų sutvirtinimas, po kurio į namus saugu grįžti šiek tiek daugiau nei pusės butų gyventojams, jie gali grįžti dar šiandien“, – penktadienio vakarą Eltą informavo Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Kaip nurodė savivaldybės atstovas, dėl nelaimės viešbutyje laikinai apgyvendinta keliolika daugiabučio gyventojų.

Pažeistų namo konstrukcijų sutvirtinimo darbus planuojama tęsti kitą savaitę.

Sprogimas Viršuliškių daugiabutyje nusinešė dviejų žmonių gyvybes

ELTA primena, kad praėjusių metų sausį sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams, kilo gaisras. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo. Po sprogimo ir gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse ekspertai pasiūlė atstatyti.

Vilniaus miesto savivaldybė praėjusių metų lapkričio 13 d. pranešė, kad sprogusio daugiabučio atstatymo pagrindiniai darbai baigti, dauguma namo gyventojų grįžo į savo butus.

Praėjusių metų lapkritį Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl sprogimo Viršuliškių daugiabutyje, konstatavus, kad vienintelis gaisro sukėlimu įtariamas asmuo žuvo gaisro metu.

Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo duomenimis, gaisrą ir iš karto po jo įvykusį sprogimą daugiabutyje sukėlė viename bute gyvenęs ir gaisro metu žuvęs vyras (gim. 1949 m.). Po sprogimo užsiliepsnojo jo bute buvusios degios medžiagos – benzinas bei dyzelinas. Nurodoma, kad liepsna greitai išplito į kitus šalia esančius butus. Sprogimo metu buvo deformuotos daugiabučio namo sienos, butų pertvaros bei perdangos.

Tyrimo duomenimis, pavojingus ir nusikalstamus buto savininko veiksmus nulėmė jo psichikos būklė – lėtinis psichikos sutrikimas, kuris paūmėjo po žmonos mirties.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (44)