Neįtikėtina, bet Ramela į šią veiklą įtraukė net ir savo motiną – vienoje draudimo bendrovėje dirbanti 55 metų Genė Širiajeva vykdė sūnaus nurodymus ir iš nusikalstamo susivienijimo narių rinkdavo ir kaupdavo pinigus. O paskui dalį jų perduodavo sūnui.

Tokios aplinkybės paaiškėjo pirmadienį, kai Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį prieš kelerius metus sostinėje ir jos apylinkėse veikusio nusikalstamo susivienijimo baudžiamojoje byloje.

Teisėjų kolegijos pirmininkė Jurgita Mačionytė paskelbė, kad nusikalstamą susivienijimą suorganizavęs, jos narius subūręs ir jiems vadovavęs R. Širiajevas už grotų turės praleisti 15 metų 6 mėnesius.

Tuo metu nusikalstamo susivienijimo nare pripažinta Ramelos motina G. Širiajeva išvengė įkalinimo – anksčiau neteistai moteriai skirta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė: vienerius metus ji privalės nuo 23 iki 6 val. būti savo namuose.

Tačiau laisvės atėmimo bausmių neišvengė narkotines ir psichotropines medžiagas platinę susivienijimo nariai – Artūras Semionovas kalės 9, Ruslanas Mikilevičius – 15, Aleksandras Mikilevičius – 11, Vytautas Svitojus – 9, Vitoldas Ananka – 6, Židrūnas Alekna – 10 metų 3 mėnesius.

Dar kai kurie grupuotės nariai buvo išteisinti, nes nebuvo įrodyta, kad jie padarė jiems inkriminuotą nusikalstamą veiką.

Nusikalstamo susivienijimo, kuris neturėjo pavadinimo, kai kurie nariai anksčiau priklausė „Lopų“ ir „Lapinų“ grupuotei. Narkotines ir psichotropines medžiagas jie platino Vilniuje ir šalia jo esančiuose miestuose. Kai kurie jų buvo užsiminę, kad pardavę narkotikus gavo apie 50 ir daugiau tūkst. eurų.

Dauguma susivienijimo narių anksčiau buvo daugybę kartų teisti, todėl puikiai žinojo, kaip reikia elgtis – bendraudami telefonu jie niekada nekalbėdavo apie narkotikus, kuriuos vadindavo kitokiais sutartiniais žodžiais.

O užrašuose, kuriuos jie vesdavo, heroinas buvo įvardijamas raidėmis RTM (nuo žodžio „rimtas“), tuo metu amfetaminas – SPT (nuo žodžio „sportas“).

Savo veiklą nusikalstamas susivienijimas pradėjo maždaug 2010 m. vasarą, o baigė 2011 m., kai jos narius sulaikė policijos pareigūnai. Kai kurie susivienijimo nariai sutiko bendradarbiauti su teisėsaugininkais – padėjo atskleisti nusikaltimus.

Anot šių liudytojų, susivienijimui vadovavo R. Širiajevas, kuris dar 2008 m. buvo nuteistas dėl nužudymo ir bausmę atliko Pravieniškių pataisos namuose.

Grupuotės nariai turėjo įsirengę slėptuves kvaišalams slėpti, o juos platinusius ir laiku neatsiskaičiusius asmenis griežtai bausdavo – ne tik uždėdavo dvigubai didesnę baudą, bet ir sumušdavo.

Pirmadienį paskelbtas nuosprendis dar neįsiteisėjo, nuteistieji jį dar galės skųsti apeliacine tvarka. Tiesa, ar šia teise jie pasinaudos, neaišku, nes dauguma jų net neatvyko išklausyti teismo nuosprendžio. O tuo metu G. Širiajevo motina bandė visaip slėpti savo veidą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)