Pašnekovas pajuokavo, kad galbūt tokiu būdu, papurškiant dujų vidury baltos dienos, kažkas bandė išvengti kontrolės ar protestavo prieš iki 2 litų pabrangusius bilietus.
„Aš pats dujų kvėptelėjau ne daug, tačiau nemalonius pojūčius jutau dar ir po 20 minučių. Šis įvykis privertė mane susimąstyti, kad mūsų visuomeninis transportas visiškai pažeidžiamas, o bilieto kaina per kelis mėnesius šoktelėjo vos ne dvigubai“, - svarstė vyriškis.
Visuomeninį transportą užtikrinančiai įmonei vadovaujantis J. Bagdonavičius tik pasiguodė, kad sučiupti tokius chuliganus beveik neįmanoma. Jie sprunka iš troleibuso paskutinę akimirką, jau užsidarant durims, ir greitai dingsta iš akių.
„Susiduriame su įvairiausiais vandalizmo atvejais. Sniego gniūžtėmis ar buteliais daužomi troleibuso langai, gadinami veidrodėliai, pjaustomos sėdynės. Pastaruoju metu pradėjo masiškai vogti gesintuvus – pagriebia ir lekia per duris. Gaudyk vėją laukuose. Jau galvojame juos prirakinti – negi keisime kas dieną? Kartą net vairuotojo piniginę pavogė, kai šis buvo išėjęs iš kabinos,“ – chuliganų nuostolius vardijo J. Bagdonavičius.
Anot jo, pagauti tokius chuliganus pavyksta retai – vos 1 iš 10. Dažniausiai tai padaro pats vairuotojas. Keleiviai į konfliktą paprastai nesivelia – neretai ir nesusivokia, kas įvyko.
Vilniaus policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininko Vytauto Grašio teigimu, dujos laikomos D kategorijos ginklu. Jų panaudojimas viešosiose vietose traktuojamas kaip nedidelis chuliganizmas, kuris baudžiamas 100-300 litų bauda arba administraciniu areštu iki 30 parų.
Pareigūnas patarė tokiais atvejais kuo skubiau apie įvykį pranešti bendruoju pagalbos telefonu bei įsidėmėti chuligano požymius. „Panašiai vyksta daugybė nusikaltimų – pavyzdžiui, plėšimai. Pagal nurodytus požymius mes sekame karštomis pėdomis ir išaiškiname nusikaltėlius“, - teigė pašnekovas.
Kokios dujos buvo panaudotos šiuo konkrečiu atveju, pareigūnas nesiėmė spręsti – esą pagal kvapą nenustatysi, tam reikia specialios ekspertizės.