Vilniečiui A. M. taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas. Iš nuteistojo bus konfiskuota 28 tūkst. 150 eurų, įgytų kaip nusikalstamos veikos rezultatas. Kita pasisavintų lėšų dalis – daugiau nei 103 tūkst. eurų – iš nuteistojo anksčiau buvo priteista bankrutavusiai įmonei pagal nemokumo administratoriaus ieškinį, pranešė prokuratūra.

Baudžiamosios bylos duomenimis, A. M. nuo 2004 m. balandžio iki 2021 m. rugpjūčio mėnesio, būdamas uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi, atsakingu už įmonės finansines lėšas bei disponavimą jomis, pasisavino įmonei priklausiusią didesnę nei 131 tūkst. eurų sumą.

Nustatyta, kad A. M. 2019 metų birželio mėnesį suklastojo įmonės kasos orderius, kuriuose surašė tikrovės neatitinkančią informaciją. Finansiniuose dokumentuose buvo nurodoma, kad įmonė vienam asmeniui išmokėjo, o šis priėmė, 9 tūkst. eurų, nors šie pinigai išmokėti nebuvo.

Tyrimo duomenimis, vilnietis A. M., būdamas atsakingu už įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą ir organizavimą, per 2019 metų antrąjį pusmetį kitos įmonės buhalterei, nieko nežinančiai apie daroma nusikalstamą veiką, perdavė suklastotus dokumentus. Nustatyta, kad A. M. pateiktuose kasos orderiuose buvo pateikti tikrovės neatitinkantys duomenys, nurodantys, jog jo vadovaujama įmonė kitam asmeniui per du kartus išmokėjo 20 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Dainius Simonavičius, tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Kauno apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją