Kaip informavo policija, 5.31 val. buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Žirnių gatvėje, nukrito DHL krovininis lėktuvas. Teigiama, jog juo skrido keturi žmonės, du pilotai ir du darbuotojai.

Žuvo Ispanijos pilietis, tarp įgulos narių – lietuvis

Nelaimės metu nukentėjo trys žmonės, o vienam asmeniui įvykio vietoje buvo konstatuota mirtis. Gelbėtojai žuvusį žmogų iš lėktuvo ištraukė 7.01 val.

Anot Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, įvykio vietoje žuvo lėktuvo pilotas.

Taip pat R. Matonis „Delfi“ informavo, kad lėktuvu skrido du Ispanijos piliečiai, vokietis ir lietuvis. Katastrofos metu žuvo Ispanijos pilietis.

Medikai kovoja dėl nukentėjusiojo gyvybės

Santaros klinikos vėliau informavo, kad jose yra gydomas vienas iš asmenų, nukentėjusių šio ryto lėktuvo avarijoje. Nukentėjusiojo būklė kritiškai sunki.

Santaros klinikų medikai daro viską, kad užtikrintų aukščiausio lygio pagalbą nukentėjusiam asmeniui, rašoma išplatintame pranešime.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė Dalia Smagurauskaitė Eltai sakė, kad į ligoninę buvo atvežti ir gydomi du nukentėjusieji per lėktuvo avariją, apie jų būklę ir sužalojimus informacija neviešinama.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorkovskaja Eltai sakė, kad visi nukentėjusieji yra vyrai.

Lėktuvui sudužus, žuvo tik vienas iš pilotų, Ispanijos pilietis. Anot pirmos į įvykio vietą atvykusios Vilniaus greitosios medicinos pagalbos medikės Boženos Jerenkivč, kitus tris orlaivyje buvusius asmenis pavyko lenviau išgelbėti tik todėl, kad kabinos, kurioje jie buvo, neapėmė liepsnos.

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Dėl įvykio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 278 str. 2 d. (Transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių netinkama priežiūra ar remontas).

Nurodoma, kad tas, kas netinkamai atliko geležinkelio, vandens arba oro transporto priemonių ar kelių, keliuose esančių signalizacijos ar ryšių įrenginių, dujotiekio, naftotiekio, elektros ar ryšių linijų priežiūrą ar remontą, jeigu dėl to žuvo žmogus arba buvo sunkiai sužaloti žmonės, arba padaryta labai didelės turtinės žalos, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki aštuonerių metų

Taip pat atliekamas tyrimas ir pagal BK 279 str. (tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimas).

Evakuota 12 žmonių

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus, lėktuvas nukrito ant dviejų aukštų gyvenamojo namo, kilo didžiulis gaisras.

Gelbėtojai „Delfi“ teigė, kad duomenų apie sužalotus namo gyventojus nėra.

Policijos duomenimis, užsidegė gyvenamas dviejų aukštų namas, kuriame įrengti keturi butai, kuriuose gyvena trys šeimos. Tarnybos evakavo 12 žmonių, jie nenukentėjo.

Gaisrą gesino 7 ugniagesių autocisternos ir oro uosto ugniagesių pajėgos.

Uždarytas kelias

Gyventojai gavo Policijos departamento skubų pranešimą, kad dėl Vilniuje nukritusio lėktuvo yra uždarytas eismas į abi puses nuo Liepkalnio g. iki Dunojaus g. Prašoma pasirinkti kitus maršrutus.

PD informuoja, kad dėl Vilniuje nukritusio lėktuvo uždarytas eismas į abi puses nuo Liepkalnio iki Dunojaus g

Pirminiais duomenimis, nukrito įmonės DHL lėktuvas.

Lėktuvas skrido iš Vokietijos Leipcigo miesto. Pirminiais duomenimis, nukrito DHL siuntas gabenęs lėktuvas „Boeing 737“, skrydį vykdė „SWIFT Air“.

Boeing 737 (EC-MFE)

Pirmas šio nukritusio Boeing 737 (EC-MFE) skrydis buvo 1993 birželio 10 ir jis buvo keleivinis lėktuvas. Jam buvo daugiau nei 31 metai. Iš pradžių jis priklausė Australijos skrydžių kompanijai „Quantas“, vėliau Kambodžos užsakomųjų skrydžių „Wat Phnom Airlines“ ir tik 2015 perdarytas į krovininį, skrydžius vykdė „Swift Air“.

Kiek anksčiau leidinys „Wall Street Journal“ pranešė, jog vasarą DHL lėktuvais iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją ir Vokietiją siųsti padegamieji užtaisai buvo Rusijos slaptos operacijos dalis. Abi siuntos iš Lietuvos iškeliavo tam pačiam adresatui Jungtinėje Karalystėje, viena siunta užsidegė Leipcige Vokietijoje prieš ją pakraunant į krovininį orlaivį, kita – DHL sandėlyje Birmingame Jungtinėje Karalystėje. Siuntos iš Lietuvos buvo išsiųstos liepos 19 d., abu gaisrai kilo naktį iš liepos 20 d. į 21 d. „Wall Street Journal“ teigimu, šios rusų operacijos tikslas buvo perkelti siuntas su padegamaisiais užtaisais į JAV ir Kanadą skrendančius keleivinius ar krovininius lėktuvus, siekiant juose sukelti gaisrus.

NVSC perspėja apie gaisro dūmų pavojų: rekomenduojama likti namuose

Pirmadienio rytą netoli Vilniaus oro uosto nukritus krovininiam DHL lėktuvui ir kilus gaisrui, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šalia incidento vietos esančius asmenis ragina saugotis žalingo gaisro dūmų poveikio.

Primenama, jog dūmai gali būti itin pavojingi sergantiems plaučių ir kvėpavimo takų ligomis. Jie gali sudirginti akis, nosį, gerklę, sukelti kosulį bei dusulį.

Arčiau gaisro vietos gyvenantiems asmenims NVSC rekomenduoja vengti buvimo lauke, o esant namuose pasirūpinti, kad būtų uždarytti visi langai, orlaidės bei durys. Taip pat patariama išjungti visas namuose esančias oro vėdinimo, kondicionavimo bei rekuperacijos sistemas.

„Tiems, kurie važiuoja pro gaisro vietą, rekomenduojama sandariai uždaryti automobilių langus. Šiose teritorijose reikėtų nepalikti lauke ir gyvulių bei naminių gyvūnų“, – praneša centras.

„Tie, kurie jaučia tiesioginį poveikį ar diskomfortą – mato juodus dūmus, uodžią specifinį kvapą, turėtų evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Ypač rekomenduojame pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, maitinančioms motinoms kartu su kūdikiais“, – priduria specialistai.

Turintiems įtarimą, jog galėjo apsinuodyti dūmais, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į medikus.

Jei turite papildomos informacijos, kviečiame ja pasidalinti el. paštu delfi@delfi.lt arba Delfi feisbuke messenger programėle.

Svarbiausias naujienas visuomet galite sužinoti pirmieji įsidiegę Delfi mobiliojo telefono programėlę Android įrenginiams arba Apple įrenginiams, sekdami mūsų puslapį feisbuke ir youtube kanale.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (97)