Priešgaisrinės apsaugos departamentas praneša, kad nelaimė įvyko sausio 9 d., apie 14 val.
Ugniagesiams pranešta, kad Zarasų r., Salako sen., Biržūnų k., Ūparto ežere skęsta žmogus. Atvykę gelbėtojai ežero eketėje maždaug 50 m nuo kranto pastebėjo įlūžusį žmogų. Jis nebuvo paniręs, laikėsi už eketės krašto.
Du ugniagesiai su virvėmis ir gelbėjimo ratu priėjo prie žmogaus, jis buvo sušalęs ir be sąmonės. Gelbėtojai nugabeno žmogų į krantą, ten jis buvo gaivinimas.
Deja, 14.46 val. medikai konstatavo mirtį.
Utenos apskrities policija praneša, kad mirė 1957 m. gimęs vyras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
PAGD praneša, kad laukdami gelbėtojų, žmogų bandė gelbėti kaimynai – jam buvo numesta virvė. Deja, būdamas šaltame vandenyje vyras jau neįstengė į ją įsikabinti.
„Tą naktį buvo vos penki laipsniai šalčio, tad ledas buvo vos kelių centimetrų storio. Kol atvykome, žmogus šaltame ežero vandenyje buvo smarkiai sušalęs, nuo to galėjo sutrikti jo sveikata. Kadangi medikai negalėjo privažiuoti, puskilometrį vežėme žmogų iki jų. Deja, netrukus jie konstatavo jo mirtį,“ – sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.
Pasak ežeringo Zarasų krašto ugniagesių gelbėtojų vadovo E. Andrejevo, tai pirmoji šių metų auka, kai įlūžus ledui žuvo žmogus: „Labai norėtųsi, kad žmonės laiku įvertintų pavojų. Ledas negali būti tvirtas, jei net pati žemė nėra įšalusi. Tik pradėjus užšalti vandens telkiniams, pirmieji užšąla mažesni ežerai, miškingose, nuošalesnėse nuo gyvenviečių vietose. Taip pat būtina žinoti, kad ugniagesiai gelbėtojai, vykdami į gelbėjimo darbus gali sugaišti nemažai laiko. Šiuo atveju laikas yra lemiamas veiksnys – dažniausiai įlūžę žmonės nenuskęsta, bet dėl šalto vandens poveikio sušąla ir miršta, tai įvykti gali ir per 15 min.“
Pareigūnas primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. „Svarbu, kad šalti orai pasilaikytų kelias dienas, kad ledas būtų tvirtas. Tačiau šiuo metu vyraujančios oro sąlygos, net ir esant nakties metu šaltukui, o dienos metu esant teigiamai oro temperatūrai – tvirtas ledas nesusiformuos. Ežerų ledas, vos pasidengęs ledu, yra labai pavojingas, jis linksta. Šiuo metu negalima ant jo lipti. Mūsų ugniagesiai šiandien patikrino jo storį ant vieno iš ežerų. Jis siekia vos 3 centimetrus. Tai rodo, kad šiuo metu žmonės neturėtų lipti ant ledo „, – sako E. Andrejevas.
Netvirtas ledas pavojingas ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. „Dažnai tenka matyti gyventojus su šunimis prie vandens telkinių. Daugelis nepagalvoja, kad augintinis, užlipęs ant plono ledo, gali įlūžti. Augintinio savininkas, rizikuodamas savo gyvybe, greičiausiai puls gelbėti įlūžusio gyvūno.
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad prieš einant ant ledo, visada reikėtų įvertinti jo storį. Daugiau kaip 7 cm ledas jau išlaiko žmogų, tačiau kad išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą.