Buvusiam pareigūnui buvo pareikšti kaltinimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius - fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas, grasinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Kauno apylinkės teismas už šį nusikaltimą pernai vasarą jau nuteisė buvusį pareigūną – jam buvo skirta beveik 8 tūkst. eurų bauda ir 10 mėn. apribota laisvė, uždraudžiant jam bausmės atlikimo laikotarpiu bendrauti su nuo jo nukentėjusia žmona ar lankytis jos gyvenamojoje, darbo vietose.

Šis teismo sprendimas buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui. Kauno apygardos teismas siautėjusiam buvusiam pareigūnui buvo gailestingas ir sumažino bausmes – bauda G. Kvietkauskui sumažinta daugiau nei keturis kartus. Buvęs policininkas turės sumokėti beveik 2 tūkst. eurų. Be to, mėnesiu sutrumpintas ir laisvės apribojimas.

Žmoną sumušė dukart

2015 metų rugsėjo pradžioje į ligoninę dėl krūtinkaulio lūžimo bei kojų sumušimo kreipėsi 56 metų moteris.

Ji paaiškino, kad naktį ją namuose sumušė neblaivus 55 metų vyras. Suteikę būtinąją pagalbą, medikai moterį išleido į namus.

Pareigūnai įtariamojo iškart nesurado, tačiau vidurdienį moteris vėl kreipėsi į pareigūnus bei pranešė, kad namuose neblaivus vyras sudavė jai į veidą bei daužo daiktus.

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, įtariamasis vienas užsidarė savo namuose ir pareiškė, kad namus susprogdins, pats nusišaus bei nušaus tuos, kurie bandys patekti į namą. Apie 15 val. 45 min. girtas vyras buvo sulaikytas. Patikrinimo metu name sprogmenų nerasta.

Namuose rasti ir paimti teisėtai laikomi pistoletas „Walther“ bei du lygiavamzdžiai šautuvai „Winchester“ ir „Izh“. Neblaivus (0,91 prom. alkoholio) įtariamasis uždarytas į areštinę.

Realus pavojus

Vykdant šią operaciją dalyvavo ir Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas. Dalyvavo ne duodamas komandas iš kabineto, o tiesiogiai bendraudamas su įtariamuoju.

„Buvo gautas pranešimas apie smurtą šeimoje. Atvykusiems patruliams nukentėjusioji paaiškino, kad pas jį neitų, nes jis juos nušaus ir susprogdins namus“, - DELFI pasakoja D. Žukauskas.

Iš pradžių D. Žukauskas su įtariamuoju kontaktą užmezgė telefonu.

„Kalbėjomės telefonu ir atvykau iki jo namų. Ėjau su juo kalbėti, derėtis, nes grasino panaudoti ginklą. Nuėjau į jo namus – pakalbėjome ir susiderėjome“, - nedaugžodžiauja Kauno policijos vadovas.

Prieš įeinant į namus pareigūnai parengė planą, kuris puikiai suveikė.

„Kalbėjome kambaryje, o vėliau atėjo patruliai ir sulaikė. Jis nespėjo nei pasipriešinti. Su savimi jis turėjo pistoletą, vėliau padėjo į šoną. Vėliau jis nespėjo nei pasipriešinti, nei panaudoti ginklo. Buvo sutartinis ženklas. Patruliai gavo ženklą, atėjo tyliai ramiai ir sulaikė“, - sako D. Žukauskas.

Kauno policijos vadovas taip pat trumpai komentuoja, apie kalbėjo su įtariamuoju.

„Kalbėjome apie gyvenimą, kad mirti neverta“, - sakė D. Žukauskas.

Tačiau patyręs pareigūnas savo poelgio nesureikšmina ir tikina, kad tokios situacijos - įprasta pareigūnų darbo dalis.

„Sėkmingas derybas daugiau mažiau lemia pasirinkta taktika. Taip pat pats žmogus – ar jis adekvatus, ar ne. Aišku, daug lemia ir sukaupta patirtis. Man pačiam jau ne kartą teko patekti į tokias situacijas. Visi pareigūnai patenka į tokias situacijas“, - sako D. Žukauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (90)