Viena iš Vilniaus GMP darbuotojų, sužinojusi apie bendradarbio mirtį, savo paskyroje feisbuke parašė:

„(...) niūrų vakarą 21.15 užgeso Dmitrij Alimov gyvybė. Po tokios ypatingai didelės kinetinės energijos traumos, prilyginamos žaibo kirčiui, jis kovojo, kovojo iki galo...

Jis kovojo ir dėl to vaikinuko gyvybės, gelbėdamas jį, atlikdamas savo pareigą, mylėdamas tai ką daro...

Mus paliko Vilniaus miesto greitosios pagalbos GMP darbuotojas, visos mūsų LIETUVOS greitosios pagalbos darbuotojas, vairuotojas paramedikas, linksmas, šmaikštus, atsidavęs ir entuziastingas. Tokį mes jį visi prisiminsime kolegos ir draugai.“

D. Alimov

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojas Tadeušas Rodz yra įsitikinęs, kad ant Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje stovinčio sąstato cisternos, kur gulėjo elektros nutrenktas paauglys, turėjo lipti ne GMP darbuotojas su policininku, o gelbėtojai.

„Pagal operacijų planą, ant vagono lipti turėjo ne mūsų darbuotojai, ne policininkai, tai turėjo padaryti gelbėtojai. Aš taip įsivaizduoju, kad šalia turėjo būti gelbėtojai. Gelbėtojai turėjo uždrausti, jeigu yra nesaugu“, sako T.Rodz. Jis teigia, kad medikai neturi specialių apsaugos priemonių ir negali patys gelbėti žmonių.

„Gelbėtojai turėjo savo darbą atlikti. Aš visą laiką sakau, mes nebėgsime į degančią patalpą, ugniagesiai turi išnešti, o mes –suteiksime pagalbą. Elementaru, kad kiekvienas turi atlikti savo darbą. Gelbėtojai naudoja dujokaukes, dar kažką. Mes neturime nukentėti. Jeigu mes nukentėsime, nebus kam teikti pagalbą“,- argumentuoja T.Rodz.

Anot vieno iš Vilniaus GMP stoties vadovų, įvykio vietoje GMP vairuotojas paklausė ugniagesių, ar saugu? Medikų dispečeriai buvo įspėję, kad reikia saugotis. Gavęs teigiamą atsakymą, vyras su policininku užlipo ant traukinio cisternos. Tuomet paaiškėjo, kad srovė dar nebuvo išjungta ir medikas patyrė stiprią elektros iškrovą. Jo drabužiai užsiliepsnojo ir GMP darbuotojas be sąmonės krito nuo vagono.

„Gelbėtojai turėjo įsitikinti, kad viskas atjungta, susisiekti su geležinkeliais. Ten eismas yra pakankamai pavojingas. Traukiniai važiuoja, viskas turėjo būti sustabdyta“, – žeria kaltinimus T.Rodz.

Delfi šaltiniai patvirtino, jog įvykio vietoje buvo kalbama, esą medikas sužalotas, nes gelbėtojai pasakė, kad yra saugu. Teigiama, kad medikas nesavivaliavo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad atvykus ugniagesiams gelbėtojams, tiek medikų ekipažas, tiek policija jau buvo įvykio vietoje. Pirmoji medicinos pagalba nukentėjusiam buvo pradėta teikti iki ugniagesių atvykimo.

T. Rodz turi kitą informaciją:

„Buvo organizuotas lipimas per tvorą. Būtent gelbėtojai pastatė kopėčias. Kai atvažiavo antra brigada, sakė, kad mes nelipsime, tai – pavojinga. Tada numušė spyną ir atidarė vartelius.“

Anot liudytojų, skaudžios nelaimės vietoje buvo du tikri herojai: elektra sužaloto GMP darbuotojo kolegė ir policijos pareigūnas.

Felčerė, net matydama, kad į kolegą trenkė elektros srovė, nesutriko ir teikė pagalbą sužalotam jaunuoliui. Moteris vykdė pareigas ir nė akimirkai nepasidavė panikai.

Tuo metu policijos pareigūnas rankomis gesino degančius nutrenkto mediko rūbus ir pats nudegė ranką.

Delfi primena, kad pirmadienį, apie 16 val., Vilniuje, A. Kojelavičiaus g., geležinkelio stoties teritorijoje, nepilnametis (gim. 2005 m.), užlipęs ant traukinio vagono, prisilietė prie aukštos įtampos laido ir patyrė elektros iškrovą, nuo kurios užsidegė drabužiai.

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojas (gim. 1986 m.), skubėdamas suteikti nukentėjusiajam pirmąją pagalbą, užlipo ant traukino vagono ir taip pat patyrė elektros iškrovą, nuo jos užsidegė drabužiai. Vyras, netekęs sąmonės nukrito nuo vagono.

Įvykio vietoje buvęs Vilniaus apskr. VPK pareigūnas (gim. 1977 m.), gesindamas degantį GMP darbuotoją, nudegė rankos plaštaką.

Nepilnametis ir GMP darbuotojas dėl daugybinių kūno nudegimų buvo paguldyti į ligoninę, o pareigūnas, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)