Egzaminas sudarytas iš tekstinių dokumentų maketavimo, skaitinės informacijos apdorojimo skaičiuokle, dviejų programavimo bei saugus ir teisėto informacijos ir interneto naudojimo užduočių. Informacinių technologijų egzaminą dvyliktokai galės rašyti apie 3 valandas.
Programavimo užduotis kandidatai gali atlikti viena iš trijų programavimo kalbų: „Python“, „Pascal“ ir C++.
Pagal galiojančią tvarką, šis VBE turi būti laikomas kompiuterių klasėje, kurioje dvyliktokai atliks visą egzamino užduotį. Užbaigę praktines užduotis, abiturientai atliktų užduočių failus įkelia į užduočių įkėlimo sistemą, suteikdami failams vardus, sudarytus pagal nurodytą šabloną. Praktinių užduočių darbus vykdytojų papildomai išsaugo ir USB laikmenose.
Dingus interneto ryšiui, egzamino laikas stabdomas ir pratęsiamas tiek laiko, kiek buvo sugaišta, įkeliant atsargines užduotis į kiekvieno laikančiojo kompiuterį.
Informacinių technologijų egzaminą laikyti pasirinko daugiau kaip 2 tūkst. abiturientų. Praėjusiais metais šį VBE išlaikė 90,6 proc. laikiusiųjų.
Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 d.
ELTA primena, kad pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos metu iš viso vyks trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Ši sesija baigsis birželio 25 dieną.
Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie mokiniai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai yra ne žemesni nei ketvertas.
Norintys gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.