Moksleiviai teigė žinantys, kad kai kuriose Panevėžio mokyklose mokiniai turėjo užduotis.
„Be to, egzaminų tikrintojai stebisi neįtikėtinais šių metų rezultatais, - pabrėžė dvyliktokai. – Jei ankstesniais metais vidutinė taškų suma būdavo 9-14, tai šįmet ji svyruoja nuo 20-30 taškų. Taisydami užduotis, tikrintojai pastebi, jog paskutinieji uždaviniai, kurie, beje, buvo pateikti matematikos olimpiadoje, išspręsti idealiai“.
Abiturientai atkreipė dėmesį į tai, kad šių metų abiturientai yra silpni matematikai. Tai neva rodo šių metų abiturientų metiniai pažymiai.
„Nėra oficialiai įrodyta, kad matematikos egzaminas buvo taip pat nusirašinėjamas, bet yra duomenų, kad nusirašinėjimo masiškumas prilygsta lietuvių kalbos egzamino nusirašinėjimui. Egzamino rezultatai nebetenka prasmės. Reikia keisti sistemą. Nenoriu netekti atestato su pagyrimu vien dėl supuvusios sistemos kaltės“, - DELFI rašė nenorėjęs pavardės ir vardo viešinti abiturientas. Jo išsakytai nuomonei pritarė daugybė mūsų portalo skaitytojų.
Šiaulių abiturientai DELFI teigė reikalausiantys, kad būtų persvarstytas matematikos valstybinis egzaminas ir jo vykdymas.
„Žinome, kad kai kurių matematikos mokytojų naktį prieš egzaminą buvo prašoma išspręsti valstybinio brandos egzamino užduotis, vertintojai yra radę 5 identiškus mokinių darbus“, - teigė moksleiviai.
Dvyliktokai stebėjosi, kad kai kuriems egzaminų užduočių sudarinėtojams leista dėstyti Kauno technologijos universiteto gimnazijoje.
„Reikalaujame matematikos valstybinio brandos egzamino perlaikymo. Tikimės būti išgirsti, nes kitu atveju būsime priversti kreiptis į aukštesnes institucijas“, - pabrėžė moksleiviai.
Nacionalinis egzaminų centras informacijos apie pažeidimus per valstybinį matematikos egzaminą nekomentavo. Kaip buvome informuoti, specialistai užsiėmę informacinių technologijų egzaminu.