Jei turite galimybę, važiuokite valgyti į MRU valgyklą Centriniuose rūmuose. Tokio patarimo iš vyresnių studentų sulaukia ne vienas studijuoti į Vilnių atvykęs pirmakursis. Kad MRU valgykloje patiekalų kainos mažesnės nei rinkoje, įsitikino ir čia pietavęs DELFI reporteris.
DELFI žurnalisto pietūs MRU:
Batonas 0,06 Lt
Jautienos kotletas su grybais 2,12 Lt
Šaltibarščiai 0,96 Lt
Virtas jautienos liežuvis 1,76 Lt
Bulvių košė 0,30 Lt
Bulvių košė, agurkų, ridikų salotos 1,03 Lt
Natūralios apelsinų sultys 1,49 Lt
Bendra suma – 7,72 Lt.
Skatina elektroninius pinigus
MRU atstovas Kęstutis Saldžiūnas DELFI aiškino, kad pigų maistą studentams dotuoja universitetas. Produktai perkami pagal sudarytas ilgalaikes sutartis, patiekalai parduodami už savikainą. Universitetas moka atlyginimus darbuotojams, padengia kitas išlaidas. Pigų maistą K. Saldžiūnas įvardija kaip vieną MRU socialinės politikos elementų.
Iki šiol valgykloje maitintis galėjo visi norintieji. Nuo rudens šios galimybės neliks – nebebus galima atsiskaityti grynaisiais. Juos pakeis Lietuvos studento pažymėjimas (LSP), speciali bekontaktė mokėjimo kortelė ar kita su MRU susieta „Mokipay“ priemonė.
„MRU yra išsikėlęs siekį tapti elektronine aukštąja mokykla, teikiančia maksimaliai paslaugų e–erdvėje. Bekontakčio atsiskaitymo sistemos įdiegimas, kai studentai ir dėstytojai gali pamiršti nepatogumus dėl atsiskaitymo grynaisiais pinigais, o visus reikalingus mokėjimus – valgykloje, bufetuose, bibliotekoje, už kitas paslaugas – gali atlikti studento pažymėjimu ar specialia kortele – vieną šio siekio dalių“, – teigia K. Saldžiūnas.
Pereiti prie atsiskaitymo už paslaugas tik elektroniniais pinigais planuota nuo gegužės. Tačiau, atsižvelgus į studentų nuomonę, pereinamasis laikotarpis pratęstas iki rudens. Šiuo metu valgykloje dar galima atsiskaityti ir grynaisiais pinigais, ir bekontakčio atsiskaitymo priemone.
Skatinant atsiskaitymą elektroniniais pinigais, nuo birželio 3 d. MRU valgyklose ir bufetuose bus galima maitintis 30 proc. pigiau nei mokant už maistą grynaisiais.
Pasak K. Saldžiūno, įvedus elektroniniu pinigus, kitų universitetų studentai MRU maitintis nebegalės. Tačiau, tvirtina jis, daug prašalaičių į MRU valgyklą neužsukdavo.
Studentas: kodėl turiu mokėti 30 proc. brangiau?
Tačiau tokia MRU naujovė pradžiugino ne visus. Kaip laiške DELFI rašo MRU ketvirtakursis Česlavas Kaminskij, nauja tvarka įvesta nepasitarus su studentais.
„Studentui nepaliekama galimybės laisvai rinktis atsiskaityti grynais. Reikia papildomai skirti daug laiko, pinigų ir pastangų, jog galėtum pavalgyti valgykloje kaip paprastas studentas. Manau, žmogui apribojama apsisprendimo laisvė, kuo atsiskaityti. Be to, negalima būtų atsiskaityti kitų Europos gamintojų bekontaktėmis mokėjimo priemonėmis kaip, pavyzdžiui, „Barclays“ banko „Barclaycard PayTag“. Taip visiškai eliminuojama galimybė rinktis“, – tvirtina Č. Kaminskij.
Antradienį valgykloje studento laukė dar viena nemaloni žinia: jeigu atsiskaitai ne bekontakte mokėjimo priemone „Mokipay“, o grynaisiais pinigais, už maistą turi mokėti 30 procentų daugiau.
„Tai turi įtakos maisto kainai, iškraipoma teisė mokėti vienodą kainą už produktą. Vieni studentai moka fiksuotą seną kainą su „Mokipay“, o tie, kurie nespėjo, neturi ar net neketina įsigyti šios kortelės, tad jiems reikia mokėti 30 procentų didesnę kainą. Tai kai kurių produktų kainas pakelia iki tokio lygio, jog jos brangesnes už prekybos tinklų siūlomas kainas“, – įsitikinęs Č. Kaminskij.