Daugelio Klaipėdos mokyklų mokytojai iki šiol negavo viso žadėto atlygio už streiko dienas. Egzaminų darbus taisę pedagogai taip pat liko be užmokesčio. Švietimo ir mokslo ministerija, įsipareigojusi pinigus pervesti iki mėnesio vidurio, savo pažado neįvykdė.

„Mokytojai įvykdė savo įsipareigojimus ir likvidavo visas spragas. Moksleiviai dėl streiko nenukentėjo. Valstybinių egzaminų rezultatai tai įrodė. Klaipėdos moksleiviai išlaikė geriau už šalies vidurkį. Mes reikalaujame sumokėti ne už streiką, bet už atliktą darbą", - kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regiono pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Už streiko dienas švietimo įstaigų vadovai turėjo darbuotojams sumokėti iš sutaupytų moksleivio krepšelio lėšų. Tačiau profsąjungą pasiekė mokytojų skundai, esą pinigus kai kurie vadovai skyrė sau priedams prie algų išmokėti.

Kai kurių mokyklų vadovų priedai per šiuos metus siekia 28 tūkst. litų.

Po streikų į profsąjungą įstojo dar septynių uostamiesčio ugdymo įstaigų darbuotojai. Tačiau direktoriai laikosi atokiau.

„Jie yra valdininkai ir darbuotojų nebemato", - apgailestavo E.Jesinas. Pasitarime dalyvavę savivaldybės atstovai įsitikinę, jog dėl įtampos mokyklose ir skolų darbuotojams kalti patys vadovai.

„Norime išgirsti, ar pagaliau gausime sau priklausantį atlygį. Tačiau meras ir kiti politikai žiūri į mus pro pirštus", - tikino Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė.

Tačiau į pasitarimą kviestas meras Rimantas Taraškevičius vakar taip ir nepasirodė. Pedagogai vakar priminė, jog ilgalaikis streikas, kuriame dalyvavo 16 miesto švietimo įstaigų, buvo nutrauktas laikinai.

Konfliktas: įtampos išvarginti pedagogai vakar negailėjo priekaištų ne tik mokyklų vadovams, bet ir neveikliai miesto valdžiai.