„Tai, jog šalies valdžia atkreipė dėmesį į progresuojantį gydytojų padėties valstybėje blogėjimą, yra labai teigiamas pokytis. Vis dėlto metodai susidariusiai situacijai spręsti turi būti itin apgalvoti ir lankstūs“, – sako LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

LSAS teigia, jog koreguojant rezidentūros studijų organizavimą, būtina atsižvelgti į tai, jog studentai atsakingai planuoja savo ateitį, baigę studijas dauguma yra sukūrę šeimas. Tačiau valstybė kasmet bent ketvirtadalį baigusių studentų pagal neįvardintus kriterijus siekia įdarbinti ne mažiau nei 3 metams pagal paskyrimą.

„Priverstinis baigusiųjų rezidentų įdarbinimas, manome, gali ne pagerinti situaciją, o net iššaukti dar didesnes problemas Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje. Visų pirma yra suvaržoma asmens laisvė rinktis konkurencingą darbo užmokestį ir vietą, kadangi visose ligoninėse yra pakankamai skirtingas tiek infrastruktūros, tiek personalo lygis. Taip pat visiškai nėra aišku, kuo remiantis studentui bus skiriama darbo vieta. Visa tai gali turėti įtakos jauno specialisto tobulėjimui“, – sako V. Morkūnas.

LSAS pabrėžia, jog siekis pagerinti sveikatos apsaugos lygį regionuose bei sumažinti gydytojų emigraciją turėtų būti parinktas atsisakant ankstesniais laikais taikomų prievolių. Tokiu atveju būsima studento darbo vieta būtų aiškiai apibrėžiama, jam nebūtų atimama teisė rinktis ir pačiam planuoti savo ateitį. Formuojant nuostatų projektą, visų pirma reikia atsisakyti skubotumo ir apsvarstyti kur kas palankesnes studentams priemones: dirbantiems regionuose studentams suteikti galimybę stažuotis kitose įstaigose, didesnius atlyginimus nei centruose bei atsakingą darbo vietą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)