NŠA direktorius Aidas Aldauskas, kalbėdamas apie jau praėjusius patikrinimus, pripažįsta, kad juos rengiant buvo padaryta klaidų.
„Turime pripažinti, kad fizikos ir matematikos tarpiniai patikrinimai įvyko ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Didžiausia problema – patikrinimų užduotys. Tokios užduotys buvo rengiamos pirmą kartą: reikėjo atsižvelgti ir į atnaujintų ugdymo programų turinį, užduoties matricą ir vertinimo taškų paskirstymą, ir į galimybes pritaikyti elektroninei testavimo sistemai. Ilgametė valstybinių brandos egzaminų užduočių rengimo patirtis mažai galėjo pagelbėti, – pranešime teigė jis ir pažymėjo, kad į likusius patikrinimus sutelktas didesnis dėmesys.
Anot NŠA, šįkart atsižvelgta ir į istorijos mokytojų dalykininkų asociacijos pateiktus pasiūlymus dėl istorijos tarpinio patikrinimo užduoties siaurinimo ir dalies temų atsisakyta pagal koreguotą bendrąją programą.
Inžinerinių technologijų tarpinis patikrinimas, kaip ir šio dalyko egzaminas kitąmet, organizuojamas pirmą kartą. Rengiantis jo vykdymui ir derinant užduoties vertinimo instrukciją buvo nuolat bendradarbiaujama su šio dalyko mokytojų bendruomene, kurios prašymu tarpinis patikrinimas perkeltas į vėlesnę datą.
Gegužės pradžioje vyks paskutinieji trys – inžinerinių technologijų, chemijos ir istorijos – tarpiniai patikrinimai. Iš viso organizuojama 20 tarpinių patikrinimų iš privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų, kurių mokosi III gimnazijos klasės mokiniai.
Jau patvirtinti ir mokiniams paskelbti 14 dalykų tarpinių patikrinimų galutiniai įvertinimai. Dėl 3 tarpinių patikrinimų užduočių – fizikos, matematikos ir informacinių technologijų – buvo sudarytos specialios komisijos.