Kaip rašoma Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ( LiJOT) pranešime spaudai, poreikis tokiam įstatymui yra juntamas daugelį metų, tačiau iki šiol nei viename Lietuvos Respublikos teisės akte nebuvo apibrėžta netgi „nevyriausybinės organizacijos“ sąvoka.

Pripažįstama, jog yra atsiradęs šio sektoriaus teisinio reglamentavimo vakuumas, kas sukelia sunkumus su NVO bendradarbiaujančioms įstaigoms/institucijoms ir pačioms NVO, norinčioms efektyvinti ir plėsti savo veiklą.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Prezidentė Loreta Senkutė džiaugiasi progresu, teigdama: „Pagaliau po įvairiais lygmenimis vykusių ilgamečių diskusijų NVO įstatymo projektas yra pateiktas svarstyti Seimui. Šis įstatymo projekto pateikimas yra faktas, kad yra žengtas žingsnis į priekį NVO teisinėje bazėje”.

Seimui pateiktą įstatymą palaiko ir sveikina vienos didžiausių Lietuvoje veikiančių jaunimo organizacijų. Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Antanas Mikalauskas pritaria šiai iniciatyvai pagaliau apibrėžti ir suteikti teisinį formalumą nevyriausybinėms jaunimo organizacijoms, viliantis, kad „šio įstatymo projekto priėmimas nebus nutęstas, o į jo svarstymus darbo grupėse ar komisijose bus kviečiamos visos jaunimą atstovaujančios ir vienijančios pusės, kaip galinčios suteikti ekspertinę nuomonę šiuo klausimu“.

Jaunimo organizacijos „Darbas“ pirmininkas Benas Cechanavičius džiaugiasi, kad žengtas didelis žingsnis, kuriuo siekiama apibrėžti NVO veiklą: „Nors apie tai kalbama seniai, tačiau tikiu, kad šis Prezidentės tikslas bus įgyvendintas greitu metu. Tokiu atveju Lietuvoje taip pat kaip ir daugelyje ES valstybių bus aiškiai reglamentuota NVO veikla ir užtikrinta spartesnė jų plėtra. Įstatymui atsidūrus Seimo darbotvarkėje, mano manymu, reikėtų kartu – Seimo nariams ir organizacijoms – sėsti prie bendro stalo ir drauge parengti dar tinkamesnį dokumentą NVO".
Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Ieva Žilinskienė taip pat pritaria šiai Prezidentės iniciatyvai, kuri, jos manymu, padės NVO sektoriui dar labiau sustiprėti ir pašalins bereikalingus neaiškumus, kylančius iš teisinio neapibrėžtumo.

„Taigi nors NVO teikiama nauda visuomenei yra akivaizdi, Lietuvoje įstatymiškai tokia veikla jau dvidešimtmetį vis dar nėra apibrėžta. Todėl valstybėje, kurioje veikia per 10 tūkst. nevyriausybinių organizacijų, be abejonės yra reikalingas Nevyriausybinių organizacijų įstatymas, padėsiantis tvirtus pamatus tolesnei šio sektoriaus plėtrai ir sėkmingam veikimui. Jaunimas tikisi, kad įstatymo svarstymas nebus atidėliojamas, o visos suinteresuotos NVO įsijungs į aktyvias diskusijas ir tai bus pradžia dar vienam nevyriausybinio ir valstybinio sektoriaus konstruktyviam dialogui“, – rašoma LiJOT pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)