VU užėmė 501-550 vietą ir per pusšimtį vietų pakilo aukštyn – praėjusiais metais jis buvo 551-600 vietoje. 2010 m. VU taip pat buvo 501-550 vietoje.

VGTU ir VDU reitinge skirtos vietos nuo 601-osios. VGTU ir VDU į šį reitingą pateko pirmą kartą.

Daugiau universitetų iš Lietuvos į tarptautinį reitingą nepateko.

Geriausiu pasaulyje šįmet pripažintas Masačusetso technologijos institutas (MIT, JAV), pernai reitinge buvęs trečias. Iš pirmos vietos į antrą smuktelėjo Kembridžo universitetas (Jungtinė Karalystė), trečias reitinge – Harvardo universitetas (JAV). Praėjusiais metais Harvardui teko antroji vieta.

Toliau rikiuojasi Londono universiteto koledžas (UCL, Jungtinė Karalystė), Oksfordo universitetas (Jungtinė Karalystė), Londono imperatoriškasis koledžas (Jungtinė Karalystė), Jeilio universitetas (JAV), Čikagos universitetas (JAV), Prinstono universitetas (JAV), Kalifornijos technologijų institutas (JAV).

„QS World University Rankings“ skelbiami jau devinti metai iš eilės. Reitingo rezultatai sudaromi pagal akademinę reputaciją (40%), reputaciją tarp darbdavių (10%), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20%), citavimo indeksą (20%), užsienio dėstytojų dalį (5%), tarptautinių studentų skaičių (5%).

Sudarant reitingą atsižvelgta į daugiau nei 46 tūkst. akademinio pasaulio atstovų ir daugiau nei 25 tūkst. darbdavių nuomonę.

G.Steponavičius didesnio šuolio dar laukia

„Pozityvu tai, kad ne tik VU, bet ir dar du stiprūs Lietuvos universitetai yra pakankamai matomose pozicijose. Šalia to turbūt reikėtų pridurti, kad tam įtakos turėjo į universitetus integruoti mokslo institutai – jie leidžia stiprinti mokslinės veiklos pozicijas“, – reitingo rezultatus komentavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Prieš porą metų G. Steponavičius prognozavo Lietuvos aukštųjų šuolį reitinguose, tačiau jo iki šiol nėra. 

„Aš ir toliau manau, kad ir toliau pažanga arba kopimas į kalną reitinguose, ypač VU atveju, tikrai apčiuopiama realybė“, – sako jis. Ministro manymu, realistinės galimybės kelių metų perspektyvoje – atsidurti gerokai aikščiau nei 500-tukas. 

G. Steponavičių pozityviai nuteikia ir tai, kad geriausių pasaulio universitetų dešimtukui priklausančiose aukštosiose studijuoja nemažai lietuvių. Procentiškai jų gana daug Oksforde ir Kembridže. „Tai rodo, kad Lietuvoje išsilavinimo kokybė pakankamai aukšta“, – įsitikinęs G. Steponavičius.

VU: mūsų tikslas – 500-tukas

Vilniaus universiteto tarptautinių reikalų prorektorius Rimantas Vaitkus sako, kad VU po metų pertraukos grįžo į 501-550 vietas ir vėl atsidūrė toje pat kompanijoje su Tartu (Estija) universitetu.
„Sakyčiau, vieta pelnyta, vis dėlto norėtųsi pakliūti ir į 500-tuką. Manau, gerinant mūsų mokslo rezultatus ir tarptautinį žinomumą, tai netolima ateitis. Juoba kuriamoje strategijoje esame užsibrėžę patekti tarp geriausių Centrinės Rytų Europos universitetų“, – reitingo rezultatus komentavo R. Vaitkus. 

R. Vaitkaus manymu, tai tik laiko klausimas. Prorektorius pastebi, kad šįmet daugėjo tarptautinėje mokslinėje spaudoje skelbtų publikacijų, jos dažniau buvo cituojamos. Visgi išsilavinimo VU dar siekia mažai užsienio studentų – jų tėra apie 1 proc.

Patekimu į reitingą džiaugiasi VGTU – į reitingą patekęs vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse.

„Tai didelis įvertinimas Lietuvos aukštajam mokslui, nes iš daugiau nei 20 000 aukštojo mokslo institucijų pasaulyje tarp 700 geriausiųjų yra net 3 universitetai iš Lietuvos. Džiaugiamės ir tuo, kad esame vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į šį reitingą. Tokius rezultatus lėmė pasirinkta universiteto strategija ir geri 2011 metų mokslo veiklų rezultatai“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (355)