Ji teigė, jog tai, kaip pirmokas jausis mokykloje, labai priklauso ir nuo to, ar jis žino, kur ateina.

„Ar apie tai buvo kalbėta. Dažniausiai vaikams nėra baisu, jeigu jie neturi kažkokios neigiamos patirties. Vaikas nori pažinti, vaikas gimsta norėdamas sužinoti, išmokti, patirti. Dažniausiai tokios įtampos nėra.

Aš visada kviečiu (būsimus pirmokus, aut. p.) ateiti ir pasimatuoti suolą, atsisėsti, pažiūrėti, kaip jaučiasi tarp draugų. Ar baisu? Tai galiu sakyti, kad ne. Bet, aišku, jaudulys, pirma klasė, visada yra. Nes tai yra nauja patirtis, naujas gyvenimo etapas“, – LNK žinioms sakė pradinių klasių mokytoja S. Belian.

Paklausta, kodėl vaikai jaudinasi prieš pirmąją klasę, ji pateikė kelias galimas to priežastis.

„Drįsčiau pasakyti, kad greičiausiai labai priklauso nuo to, kaip viskas vyksta šeimoje. Suprantu, kad tėvai jaudinasi, tai normalus jausmas, kurį mes jaučiame. Bet raginu tikėti ir pasitikėti, kad jau padarėte viską, ką galėjote: išrinkti tinkamą mokyklą, pabendrauti su mokytoja, aptarti mokyklos vertybes. Jie jau tai padarė. Dabar didžiausias uždavinys yra tikėti vaiku, kad jis tikrai gali.

Vaikai labai jaučia, ar juo tiki, pasitiki. Dėl to labai dažnai mūsų mokykloje kalbama apie pasitikėjimą vaiku, apie jo galių stiprinimą“, – tikino LNK žinių pašnekovė.

Pirma klasė

Pradinių klasių mokytoja S. Belian teigė, jog motyvavimą pradėtų nuo šeimos ir vaikų.

„Visų pirma, kad tėvai dirbtų su savimi. Ir kada vaikas jaučia ramybę iš tėvų, kad jie yra ramūs, juo tiki, dažniausiai ir vaikas ateina ramus, žinodamas, kad jam pavyks“, – tvirtino ji.

Pagrindinė klaida, anot jos, kai tėvai bando perspausti vaiką.

„Kad jis turi mokėti raideles, skaičiukus rašyti. Viena iš pagrindinių klaidų, mano manymu, yra ta, kad mes vaikui net nepradėjus eiti tuo pažinimo keliu, įstatom į kažkokį rėmą, kuriam jis dar nėra pasiruošęs, gal net nelabai ir nori. Taip jis netenka džiaugsmo pažinti.

Į kiekvieną vaiką žiūrėkime individualiai, nelygiuokime jų, kad būtų kaip visi. Kiekvienas turi savo stiprybes ir silpnybes“, – kalbėjo S. Belian.

Didžiausi pirmokų iššūkiai – suvokimo savęs kaip komandos dalimi, paties asmenybės pažinimo. Pradinių klasių mokytoja taip pat pabrėžė, jog pirmieji mėnesiai pirmoje klasėje nėra skirti tik raidelių rašybos ir matematikos pamokoms.

„Jie yra skirti išmokti būti su savo bendruomene – mokyklos bendruomene“, – LNK žinioms sakė pradinių klasių mokytoja S. Belian.

Visą LNK žinių pokalbį su pradinių klasių mokytoja žiūrėkite čia: