Pirmą kartą Lietuvoje besisvečiuojantis profesorius tikina likęs apstulbintas Vilniaus grožio ir to, kaip puikiai šiame mieste telpa senovinis paveldas bei modernizmas.
„Atvykti į Vilnių buvo tam tikra mano svajonė, nes esu daug girdėjęs apie Lietuvą. Esu labai sužavėtas Jūsų šalimi ir tai, kaip puikiai čia dera tai, kas nauja, ir tai, kas sena. Įsimylėjau atmosferą, kuri tvyro ore. Jaučiuosi čia saugiai, užtikrintai ir laukiamas. Nedaug japonų gali pamatyti Lietuvą, todėl nedaug žmonių žino apie šią šalį, tačiau šią situaciją stengiamės keisti“, - pasakojo profesorius.
Lietuviai turėtų išmokti tobulintis visą gyvenimą
Paklaustas, ko lietuviai galėtų pasimokyti iš Japonijos, kuri garsėja puikia švietimo sistema, profesorius patikino, kad svarbiausia – išmokti mokytis visą gyvenimą ir nebijoti rizikuoti.
„Dabar visame pasaulyje vyrauja globalizacijos procesas. Nuo to nereikia bėgti, tai reikia išnaudoti. Atvykite į Japoniją dienai ar dviems, nebijokite pasilikti ir ilgam laikui. Siūlome daug stažuočių ne tik susijusių su studijomis, bet ir su karjeros galimybėmis. Manau, kad labai svarbu skatinti šalių bendradarbiavimą ir socialumą. Gyvenimas yra mūsų rankose ir nereikia bijoti eksperimentuoti bei naudotis tuo, ką jis mums duoda“, - patikino profesorius.
Jis tikina nustebęs, kad Lietuvoje yra tiek daug aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių. Tačiau tai jam atrodo labai puiku ir pagirtina.
„Nuostabu, kad tiek daug žmonių Lietuvoje yra išsilavinę. Manau, kad tai tikrai būtų galima išnaudoti daugelyje sričių. Tiesiog reikia nebijoti, keistis žiniomis ir vykdyti savo planus“, - patarė K. Namikawa.
Jis šiandieną dalyvavo Mykolo Romerio universitete vykusiame renginyje, kurio metu elektroniniu parašu buvo patvirtintas naujo konsorciumo kūrimas. Renginyje virtualios kapsulės įkasimu taip pat buvo duotas startas Socialinių technologijų tarptautinio mobilumo centro pastato statyboms.
Centre veiks į konsorciumą susivienijusių universitetų ir verslo bendradarbiavimo platforma. Ji apims tokias naujųjų technologijų sritis kaip daiktų internetas, kibernetinis saugumas, e-medicina ir nanotechnologijos.
Kuriamas Europos ir Azijos universitetų konsorciumas
Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis įsitikinęs, kad Lietuvos aukštosios mokyklos gali ir turi pasinaudoti savo privalumais telkdamos Europos ir Azijos partnerių intelektinį potencialą bei patirtį.
„Konsorciumo steigimą vertiname kaip ilgametės kryptingos universiteto tarptautinės partnerystės įprasminimą, o konkurencingi tarptautinėje rinkoje išliksime tik tvirtai žengdami į ją“, - sakė jis.
Steigiamo konsorciumo planuose - kurti novatoriškas, patrauklias jungtines ir dvigubo laipsnio studijų programas, vykdyti tarpdisciplininius mokslinius tyrimus, studentų ir dėstytojų mainus, kartu dalyvauti ne tik naujosiose europinėse Horizonto 2020 bei Erasmus+ programose, bet ir išnaudoti Azijos fondų tarptautinių partnerysčių finansavimo galimybes.
„Tikimės, šios sąjungos rezultatai, ypač jungtinės studijų programos, tarptautinio mobilumo galimybės padarys Lietuvos aukštojo mokslo sistemą patrauklesne ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio studentams, dėstytojams, leis pritraukti aukšto tarptautinio lygio mokslininkus, vykdyti socialinių technologijų krypties mokslinius tyrimus, kurių rezultatai prisidės prie sumanios ir įtraukios visuomenės kūrimo“, - konsorciumo sėkme neabejoja profesorius A. Pumputis.
Statybas žada baigti 2015 metais
MRU rektorius pasakoja, kad su Azijos universitetais sieja tamprūs dalykiški ryšiai. Pavyzdžiui, nuo šio rudens MRU bus pradėta vykdyti nauja Skaitmeninio turinio bakalauro studijų programa su konsorciumo partneriu Pietų Korėjos Dongseo universitetu, panašios veiklos inicijuotos ir su kitais būsimais konsorciumo nariais – Japonijos Josai, Kinijos Huazhong Mokslo ir technologijų, Indijos Niu Delio universitetais. Su konsorciume dalyvausiančiais Europiniais partneriais universitetą taip pat sieja įvairios veiklos tiek mokslo, tiek ir studijų srityje. Tarkime, kartu su Anglijos Midlsekso universitetu MRU įsteigta Verslo ir medijų mokykla, o su Italijos Bolonijos universitetu jau ketvirtus metus vykdoma tarpdisciplininė doktorantūros studijų programa Teisė ir Technologijos. Į konsorciumą jungsis ir Kroatijos Zagrebo universiteto atstovai.
Strateginė konsorciumo Socialinių technologijų kryptis pasirinkta neatsitiktinai. Ši koncepcija, leidžianti „socializuoti“ technologines inovacijas, jas priartinti prie visuomenės poreikių, kuria būdus, priemones, modelius, kad jie realiai darytų poveikį visuomenės pažangai ir plėtrai.
Todėl naujajame MRU Socialinių technologijų tarptautinio mobilumo centre, kurio statybas numatoma baigti iki 2015 m. gegužės, bus įrengtos gyvenimo kokybės, e-sveikatos, saugumo tyrimų laboratorijos, taip pat edukacinių technologijų, kūrybinių industrijų, verslo modeliavimo, aplinkos valdymo laboratorijos bei kitos erdvės, tinkamos tiek individualiam, tiek ir grupiniam darbui. Visai šalia universiteto iškilsiančio modernaus 4 aukštų pastato bendras plotis – virš 2000 kvadratinių metrų.