Aktorius ir režisierius Sakalas Uždavinys kelis mėnesius gyvuojančią Scenos ir estetikos mokyklą lygina su privačiomis žinomų krepšininkų vardais pakrikštytomis mokyklomis. „Vaikai yra mokomi savo sritį išmanančių žmonių, iš mokinių reikalaujama tikrai nemažai, tačiau jie savo smalsumu ir entuziazmu pajėgia tą krūvį absorbuoti“, - aiškino pašnekovas.

„Mes nesame suvaržyti valdiškų programų, o dalykus dėsto tik savo sričių profesionalai (Česlovas Gabalis, Gintarė Skėrytė, Dainius Žebrauskas, Rytis Mažulis, Gediminas Zujus, S. Uždavinys – DELFI). Todėl žinios pateikiamos išgryninta forma – profesionali informacija“, - pagrindinius skirtumus kalbant apie kitas meno mokyklas dėstė režisierius.

Stebėdamas šiuo metu Lietuvoje ypatingai populiarius muzikinius realybės šou S. Uždavinys pastebėjo, kad ten susirinkę žmonės mokomi ne nuosekliai, o siekiant išgauti tam tikrą rezultatą. „Čia jie mokomi suprasti procesą ir išmokti tą procesą analizuoti. Gebėjimas save valdyti, parodyti ir analizuoti turėtų praversti bet kurioje srityje“, - realybės šou ir mokyklos skirtumus išdėstė S. Uždavinys.

Pasak aktoriaus, baigę tam tikras charakterio savybes ugdančią mokyklą, mokiniai įgytas žinias gali pritaikyti bet kurioje veiklos srityje – nebūtina lipti į sceną. „Pavyzdžiui, tapus verslininku jam bus daug lengviau daryti prezentacijas, potencialiems užsakovams pristatyti save ir savo idėjas, jie mokės valdyti auditoriją“, - teigė aktorinio meistriškumo dėstytojas.

„Stebėdamas mokinius pastebiu aiškų jų poslinkį: jie daug geriau save koordinuoja, jaučia partnerius. Mane nustebino faktas, kad į užsiėmimus atėję vaikai nedūksta, nesityčioja vienas iš kito nesėkmių, piktybiškai nekonkuruoja, o dirba kaip tolygūs partneriai“, - mintimis dalijosi režisierius, ne vienerius metus studentams dėstantis ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Žvaigždės aš nepadarysiu. Vienintelis dalykas, kurį galima padaryti mūsų mokykloje – padėti vaikui atskleisti savo galimybes, išlaisvinti jo kūrybinį potencialą“, - S. Uždavinys tikino žvaigždžių neruošiantis, tačiau galintis suteikti reikiamos informacijos ir kontaktų visiems, norintiems lipti į sceną.

Jaunieji talentai pradedami ugdyti būdami mokyklinio amžiaus. Šiuo metu mokinių amžius svyruoja tarp 12-18 metų. Porą kartų per savaitę po 5-6 valandas trunkantys vokalo, kompozicijos, programavimo, šokio judesio, vaidybos, estetikos užsiėmimai kas mėnesį tėvams atsieina nei daug, nei mažai – 300 litų.

Scenos ir estetikos mokyklos sumanytojas prodiuseris Gediminas Zujus užsiminė rengiantis projektus paramai iš valstybės gauti – kad negąsdintų mokyklos siūlomų studijų kaina ir gerėtų kokybė. Ateityje taip pat ketinama bendradarbiauti su užsienyje gyvenančiais lietuviais.

Kalbėdamas apie žvaigždžių „kepimą“, režisierius prisiminė vieno kanadiečio dėstytojo prieš keletą metų pasakytą frazę, kuria dėstytojaudamas vadovaujasi iki šių dienų: „Nedaugelis sugeba vaidinti, būti scenoje, tačiau yra labai mažai žmonių, kurių nebūtų galima to išmokyti“.

„Žvaigždė yra piar‘o nuopelnas. Minedas tam tikra prasme irgi yra žvaigždė, bet nemanau, kad kuris nors tėvas atėjęs prašytų iš jo vaiko padaryti Minedą. Svarbiausia – suvokti savo gabumus, savo potencialą“, - savo nuomonę apie scenos žvaigždes dėstė S. Uždavinys.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją