Vyriausybės nutarimą parengusi ŠMM siūlo Ministrų kabinetui nepritarti, kad Lietuvos švietimo taryba būtų steigiama kaip naujas viešasis juridinis asmuo, nes pagal Švietimo įstatymą tai turėtų būti kolegiali patariamoji institucija.

Vyriausybės nutarimo projekte siūloma, kad Seimas pakeistų parengtus tarybos nuostatus ir juose įtvirtintų, jog tarybą techniškai aptarnauja ir patalpas jos veiklai suteikia Seimo kanceliarija.

"Tarybos, kaip ir kitų švietimo savivaldos institucijų sudarymas Švietimo įstatymo 62 straipsnyje numatytas ne kaip juridinio asmens, o kaip kolegialios patariamosios institucijos", - teigia Vyriausybės projekte.

Pagal Seime parengtus Lietuvos švietimo tarybos nuostatus, patalpas jai suteikia Vyriausybė, o techniškai aptarnauja ŠMM.

Lietuvos švietimo taryba kaip institucija neveikia jau beveik metus - buvusi taryba į paskutinį posėdį rinkosi 2011 vasarį, o naujoji kol kas nesudaryta. Lietuvos švietimo tarybos sudarymo tvarką pakeitė 2011 metų balandį priimtas Švietimo įstatymas. Jis numatė, kad Švietimo tarybą skirs Seimas, o ne Vyriausybė, kaip iki tol.

Taryba turėtų atlikti "ekspertinį vertinimą" ir konsultuoti "strateginiais Lietuvos švietimo plėtros klausimais".

Vasarį išsiskirsčiusiai tarybai vadovavusi Emilija Sakadolskienė yra sakiusi, kad Vyriausybei ši institucija neatrodė reikalinga.

"Prie šios Vyriausybės Švietimo taryba akivaizdžiai juto, kad jos paslaugos nėra labai reikalingos. Ministerijos vadovybė turi savus švietimo politikos priėmimo mechanizmus ir nesinaudojo taryboje sutelkta ekspertize. Tarybos funkcija yra teikti patarimus formuojant politiką. Tuo metu ministeriją daugiau domino pritarimas jos sprendimams", - yra sakiusi E.Sakadolskienė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją