Pernai „Egzaminatorius.lt“ projekte dalyvavo daugiau nei 11 tūkstančių mokinių, jo nauda neabejoja nei jie, nei mokytojai, kuriems ši platforma suteikia galimybę pamatyti moksleivių žinių spragas ir užpildyti jas iki egzaminų.
Pasitikrinti savo žinias DELFI kvies ir skaitytojus – nemokamai internetu vasario 7-ąją bus galima laikyti bandomąjį biologijos, vasario 21-ąją – matematikos, o kovo 6-jąją – istorijos egzaminą.
Registruotis ir pasirinkti, kuriuose bandomuosiuose egzaminuose norite dalyvauti, galite ČIA.
„Egzaminatorius.lt BANDOMOJO“ dieną reikės skirti 2 val. užduotims atlikti patogiu laiku nuo 9 iki 21 val. Atsakymai bus vertinami automatiškai.
Didžiausias privalumas moksleiviams – išsami darbo analizė
„Tai labai puiki galimybė išbandyti save. Be to, tai moderni mokymosi priemonė. Jaunimas neatsiejamas nuo informacinių technologijų, smagu, kad atliekamas testas nebus įprastas egzaminas ant lapo, tu tiesiog galėsi pasitikrinti žinias naudodamasis kompiuteriu. Labai priimtina ir patogu“, – paprašyta įvertinti „Egzaminatorius.lt“ programą sakė Lietuvos mokinių parlamento pirmininkė Indrė Pabijonavičiūtė.
Ji prisiminė, kad praėjusiais metais organizuota panašaus pobūdžio iniciatyva „Įsivertink prieš egzaminą“ sulaukė daug teigiamų moksleivių atsiliepimų.
„Ypač džiugu, kad programoje pateikiama išsami darbo analizė, todėl kiekvienas gali matyti, kokių žinių jam trūksta. Labai gerai, kad bandomieji egzaminai organizuojami dar likus pakankamai laiko iki tikrųjų, tad galima spėti pasitempti“, – sakė I. Pabijonavičiūtė.
Sudomina net mažiau motyvuotus
Savo ruožtu Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos matematikos mokytoja Anna Mažuolienė pridūrė, kad programa naudinga ne tik moksleiviams, bet ir mokytojams – naudojantis ja jiems paprasčiau sudominti moksleivius.
„Išbandžiau šį projektą dar tuomet, kai jis buvo kuriamas. Mano mokiniai buvo tie, kurie ieškojo klaidų, pirmieji pamatė privalumus. Dabartinė karta jau gimė su technologijomis rankose, jiems nėra patrauktu skaityti popierinį ekvivalentą. Jie turi matyti nuolatinę kaitą, aplinka turi juos dominti ir motyvuoti, o tai programa ir padeda užtikrinti“, – pasakojo A. Mažuolienė.
Ji pastebėjo, kad interaktyvios mokymo priemonės paskatina mokytis net ir mažiau motyvuotus jaunuolius.
„Iš pradžių jie tiesiog nori suprasti, kaip veikia programa, ir neretai net patys nepastebi, kaip pradeda mokytis. Programa juos tiesiog įtraukia“, – šyptelėjo mokytoja.
Geriau išlaiko egzaminus
Ji taip pat pasidalijo įžvalga, kad besinaudojantys „Egzaminatorius.lt“ programa geriau išlaiko egzaminus.
„Pirmieji programą išbandę dvyliktokai egzaminus turėjo laikyti po kelių mėnesių. Kai egzaminų sesija baigėsi, pastebėjome, kad jų rezultatai tikrai buvo labai geri. Visi iki vieno mokiniai egzaminus išlaikė, nemaža dalis jų parodė aukštesniuosius gebėjimus“, – džiaugėsi mokytoja.
Patinka programoje jai ir tai, kad greitai galima gauti grįžtamąjį ryšį. Be to, kiekvienas mokinys gali mokytis savo ritmu.
„Tai naudinga ne tik pačiam mokiniui, bet ir mokytojui, nes nebereikia rūpintis turinio diferencijavimu. Nereikia ieškoti papildomų užduočių, nes programa pati, vadovaudamasi vaiko rezultatais, jam parenka atitinkamo sunkumo užduotis. Pavyzdžiui, jei moksleivis kur suklydo, jo lauks tokio pat sudėtingumo, o ne sunkesnis klausimas“, – programos inovatyvumą pabrėžė E. Mažuolienė.
Įžvelgia nauda ir mokiniams, ir mokytojams
Tuo metu Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos pavaduotoja, matematikos mokytoja Silvija Sėrikovienė apibendrino, kad „Egzaminatorius.lt“ naudą pajunta ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.
„Mokiniams tai dar viena terpė, kurioje jie gali mokytis savarankiškai. Prisijungęs prie programos asmuo gauna ir teorinę medžiagą, ir mokymuisi skirtus klausimus, užduotis. Atlikęs jas moksleivis iš karto gali pamatyti, kur klysta, ką dar reikėtų pasimokyti. Puiku ir tai, kad jis gali įsivertinti savo žinias atskirai kiekvienoje temoje. Kryptingam ruošimuisi egzaminams tai yra tikrai labai puiki terpė.
Mokytojui „Egzaminatorius.lt“ sistema yra didžiulis papildomų užduočių bankas. Mokiniams jis gali skirti ir užduotis, kurias jie, pavyzdžiui, turi atlikti klasėje, pamokų metu, ir testus. Džiugu tai, kad jie rengiami pagal visus reikalavimus – tam tikra užduočių dalis būna patenkinamo lygmens, kita – pagrindinio, dar kita – aukštesnio. Be to, klausimai būna suformuluoti taip, kaip jie formuluojami valstybinių brandos egzaminų užduotyse, – įvilkti į gyvenimišką situaciją. Naudinga ir tai, kad mokytojas rezultatus gali matyti įvairiausiais pjūviais: kur moksleiviai klydo, kiek laiko užduotims skyrė“, – programą įvertino ji.
Sudarė ekspertai
Bandomieji egzaminai sudaryti pagal valstybinių brandos egzaminų programas. Užduočių autoriai – profesionalūs mokytojai ir ekspertai, brandos egzaminų vertintojai.
Įdomu tai, kad jie ne tik sudarė, bet ir išanalizavo klausimus ir atsakymus į juos, tad klaidą padaręs asmuo sulauks išsamios analizės, kuri leis suprasti, kokios srities žinias dar reikia pagilinti.
Mokytojai taip pat gaus išsamias mokyklų ataskaitas, kuriose bus pateikti mokinių surinkti taškai, teisingų ir neteisingų atsakymų pasiskirstymas pagal veiklos sritis ir konkrečias užduotis. Tai ypatingai naudinga informacija, leidžianti identifikuoti mokinių gebėjimų spragas ir pagal tai planuoti tolesnį mokymą, likus pakankamai laiko iki brandos egzaminų.
Kviečiame prisijungti!
„Kuriame inovatyvų elektroninį mokymo(si) turinį, kuris ne tik keičia mokymo(si) procesą, bet ir gerina mokymosi rezultatus. Atliktas tyrimas atskleidė, kad abiturientai, kurie intensyviai naudojo elektroninį korepetitorių „Egzaminatorius.lt“, 2015 metais brandos egzaminus išlaikė vidutiniškai 22 proc. geriau nei šios elektroninės priemonės nenaudoję mokiniai“, – sakė „TAMO grupės“ direktorius Algirdas Baltaduonis.
Savo ruožtu DELFI Rinkodaros vadovė Kristina Valaitytė akcentavo, kad pagrindinis Lietuvoje naujienų portalas DELFI palaiko šią bandomųjų egzaminų iniciatyvą siekdamas aktyviai dalyvauti gerinant švietimo situaciją Lietuvoje.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie galimybės leisti jaunuoliams pasitikrinti žinias modernioje švietimo platformoje „Egzaminatorius.lt“ nemokamai. Tai darydami prisidedame prie jaunimo švietimo, savo galimybių ir perspektyvų įvertinimo, atsakingo ir savalaikiško pasirengimo tolimesniems mokslams ir ateities karjerai“, – sakė ji.