Tačiau šventė neįvyko, nes į šį skyrių neatėjo nė vienas mokinys. Vietoj šventės skyriaus mokytojai su rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Daugų gimnazijos vadovais aiškinosi savo ateitį – apmokėjimą už prastovas ir gresiantį atleidimą iš darbo.
Nerimo skambučio sulaukta vidurvasarį
Buvo pats vidurvasaris, kai makniūniškiai skambino „Alytaus naujienų“ redakcijai ir reiškė susirūpinimą, kad šio kaimo pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius rugsėjį gali nesulaukti nė vieno mokinio.
Mat šią švietimo įstaigą praėjusiais mokslo metais lankiusių vaikų tėvai jau rengiasi savo atžalas leisti į netoliese esančią Varėnos rajono Merkinės gimnaziją, kai kas vaikams vietos ieško Alytaus miesto mokyklose.
Skambinusiųjų įsitikinimu, Alytaus rajono valdžios atstovai turėjo žinoti tokią padėtį ir stengtis Makniūnų krašto vaikus saugoti nuo išvykimo.
Vakar ryte nuvykus į skelbtą Mokslo ir žinių šventės minėjimą Makniūnų pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus, veikiančio Raitininkų seniūnijoje, kiemelyje buvo tuščia, nors aplinka sutvarkyta ir galbūt viltasi, kad šventė vis dėlto įvyks.
Tuo labiau kad apie šventę Daugų gimnazijos Makniūnų skyriuje praėjusią savaitę skelbė ir rajono savivaldybė savo tinklalapyje, informacija buvo paskleista ir žiniasklaidos priemonėse.
Laisvai buvo galima patekti į pagrindinio ugdymo programą vykdžiusio skyriaus patalpas.
Mokykla pasitiko atrakintomis durimis, bet jos viduje – spengianti tyla. Kai kuriose atrakintose klasėse – ant stalų sudėliotos knygos, nuvalytos lentos parengtos mokytojų pasisveikinimui su mokiniais.
Buvo atrakintas ir mokytojų kambarys. Ant stalo puikavosi pilna pintinė raudonųjų vynuogių, ant kėdžių padėtos kelios mokytojų rankinės. Tai liudijo, kad jie buvo pasirengę pradėti naujuosius mokslo metus.
Šio skyriaus pedagogus suradome seniūnijos laisvalaikio salėje diskutuojančius su rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Žemaičiu ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos, kuriai pavaldus Makniūnų skyrius, direktoriumi Almantu Jakimavičiumi.
Pedagogus domino jų ateitis
Pedagogų veiduose nesimatė šventinės nuotaikos, jų mokiniai nepagerbė gėlių žiedais. A.Jakimavičiaus teigimu, jiems dabar bus mokama už prastovas, kai kam gali būti pasiūlytas darbas.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J.Žemaitis sakė, kad rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl Makniūnų pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus pertvarkymo, tikėtina, į Daugų gimnazijos Makniūnų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrių, darbo netekę šios švietimo įstaigos darbuotojai gaus įspėjimus apie atleidimą iš darbo.
Makniūnų skyriuje kartu su antraeilininkais dirbo apie 20 pedagogų.
Praėjusiais mokslo metais čia buvo apie 40 mokinių, kurie lankė 1–10 klases.
Daugų gimnazijos skaičiavimu, Makniūnų skyrių turėjo pasirinkti daugiausia 26 mokiniai. Tačiau, A.Jakimavičiaus pastebėjimu, jie išsivažinėjo keturiomis kryptimis – į Merkinę, Alovę, Alytų ir Daugus.
Alytaus rajone veikia šešios gimnazijos – Simno, Butrimonių, Pivašiūnų, Miroslavo, Daugų Vlado Mirono ir Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus. Taip pat Simno specialioji bei Meno ir sporto mokyklos.
Trys gimnazijos turi skyrius. Butrimonių gimnazija – Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcį skyrių, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija – Ūdrijos pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcį skyrių. Daugų Vlado Mirono gimnazija – Alovės pagrindinio ugdymo skyrių ir dabar mokinių nesulaukusį Makniūnų skyrių.
Praėjusiais mokslo metais rajono mokyklose buvo 1 tūkst. 507 1–12 klasių mokiniai, o kartu su priešmokyklinukais – 1 tūkst. 597.
Kelerius metus iš eilės daugiau kaip 1 tūkst. Alytaus rajono mokinių pasirenka Alytaus miesto mokyklas.
Išankstiniais duomenimis, šiais mokslo metais rajono mokyklose 1–12 klasių mokinių sumažės maždaug 100.
Pernykštį rugsėjį mokinių nesulaukė Kumečių mokykla
Praėjusių metų rugsėjį nė vienas mokinys neatėjo į Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyrių ir jį teko uždaryti.
Tad Alytaus rajone jau tampa vos ne tradicija, kai rugsėjį mokyklų durų nepraveria nė vienas mokinys.
Prieš trejus metus taip atsitiko su Miroslavo gimnazijos Talokių pradinio ugdymo skyriumi. Prieš šešerius metus tokia situacija susiklostė Butrimonių gimnazijos Vaisodžių pagrindinio ugdymo skyriuje ir tuomečio Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro Nemunaičio pagrindinio ugdymo skyriuje.
Dabar mokinių nesulaukusi Makniūnų mokykla prieš dvejus metus tapo Daugų Vlado Mirono gimnazijos skyriumi.