„Džiaugiuosi galėdama pasveikinti studentus, nusipelniusius garbingo pripažinimo – Lietuvos prezidentų stipendijų. Linkiu ir toliau siekti geriausių rezultatų, tapti žymiais mokslininkais ir savo srities specialistais ir garsinti Lietuvos vardą“, – pranešime spaudai cituojama švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno studijų atstovams atitenka Antano Smetonos vardo stipendijos.
Šiemet Lietuvos mokslų akademija, atlikusi pretendentų atranką, pasiūlė vardines prezidentų stipendijas skirti 28 studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline veikla.
Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 23-ijų stipendijų net septynias laimėjo Kauno technologijos universiteto studentai, keturias gaus Vilniaus universiteto studentai, trys keliaus į Aleksandro Stulginskio universitetą, po dvi – į Lietuvos sveikatos mokslų, Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetus, po vieną stipendiją atiteks studentams iš Lietuvos edukologijos universiteto bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vilniaus dailės akademijos.
Iš penkių kolegijoms skiriamų stipendijų keturias pelnė Vilniaus kolegijos studentai, viena keliaus į Šiaulių valstybinę kolegiją.
Iš kiekvienai studijų sričiai numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų kas mėnesį), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi – magistrantūros studentams (266 eurai).
Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.
Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.
Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.