„Mūsų universitetas dar kartą parodė, į kokius studentus yra labiausiai orientuojamasi. Tiesiog vienu rankos mostu op – ir iškeldinama beveik 100 žmonių. Su niekuo nepasikalbėjus, nepasitarus, niekam nepranešus iš anksto. Per dvi savaites turi dingti iš čia ir viskas“, – rašė jis, pasidalindamas ir laišku iš bendrabučius administruojančios įmonės „Economus“.
Gaila ir investicijų, ir draugų
Pasak L. Jagmino, kai kurie kambariai, į kuriuos lietuviai studentai įsikėlė, buvo kone avarinės būklės, tad jie patys juos remontavo, pakeitė grindis, tapetus, pirko baldus. Pikta jam ne tik dėl investuotų pinigų, bet ir dėl to, kad negalima iš kambarių išsikelti su kambariokais – bendrabutyje praktiškai nėra visiškai laisvų kambarių.
„Kad lengviau suprastumėte visa tai, galiu duoti pavyzdį. Nusiperkate butą, jį susiremontuojate, įsikuriate su savo šeima, tačiau staiga, vieną dieną, pas Jus į namus ateina Jūsų bendrijos pirmininkas ir pasako, kad per dvi savaites privalote išsikraustyti į kitą tos bendrijos butą. Be abejo, laisvų butų nėra ir turite keltis pas kažkuriuos iš kaimynų, tad Jūsų su visa šeima niekur nepriims ir Jūs turėsite gyventi atskirai. Va taip mes dabar gyvename“, – aiškino vaikinas.
Jo teigimu, universiteto atstovai su studentais šia tema nediskutuoja, būtent dėl to jis nusprendė kreiptis į žurnalistus.
Gyvena šimtus kartų geriau nei lietuviai: pakraupsite
L. Jagminas atkreipė dėmesį ir į tai, kad studentai iš Lietuvos ir atvykę pagal „Erasmus“ programą bendrabutyje gyvena skirtingomis sąlygomis.
„Pakraupsite. Įdomu, ar yra bent viena tokia šalis Europoje, kuri svetimais studentais rūpinasi šimtais kartų geriau, nei saviškiais?“, – klausė jis.
Savo ruožtu DELFI VGTU atstovų paprašius papasakoti, kaip skiriasi lietuvių ir „Erasmus“ studentų gyvenimo sąlygos bendrabutyje, universiteto kancleris Arūnas Komka daugžodžiauti apie tai nebuvo linkęs.
„Iš viso šiuo metu VGTU mokosi 9,5 proc. užsienio studentų (apie 950 studentų iš 54 šalių), tad siekiame užtikrinti jų integraciją į universiteto gyvenimą. Užsienio studentai atvyksta į universitetą dažnai teturėdami vieną lagaminą ir jokių artimųjų, tad susiklostė tradicija jiems pasiūlyti daugiau paslaugų – patalynę, jos keitimą, kambarių valymą, tačiau norime pažymėti, kad užsienio studentai už kambarius moka beveik tris kartus daugiau“, – aiškino jis.
Tikina, kad gyventi galės visi kartu
Tuo metu kalbėdamas apie lietuviams studentams kylančius nepatogumus dėl iškeldinimo jis pabrėžė, kad persikraustyti studentų prašoma ne veltui ir aiškino, kad ir vėliau 12-ame bendrabučio aukšte galės gyventi ir lietuviai, ir užsieniečiai.
„Apgailestaujame, kad studentams tenka patirti nepatogumų, tačiau persikraustyti studentų prašome tam, kad galėtumėme atlikti patalpų remontą ir pagerinti gyvenimo bendrabučiuose sąlygas. Iki š.m. birželio mėnesio pabaigos planuojame baigti bendrabučio Nr. 1 modernizavimo (atnaujinimo) darbus, kurių metu bus apšiltintos išorės ir rūsio sienos bei techninių aukštų perdangos, pakeista šildymo sistema ir šiluminis punktas. Tolesnis etapas – vidaus patalpų remontas: vandentiekio ir nuotekų stovų keitimas, vidaus patalpų remontas, baldų atnaujinimas. Šio etapo darbus sąmoningai suplanavome vasarą, kad studentai patirtų kuo mažiau nepatogumų, nes bendrabučiai lieka tušti. Studentų minimas Nr. 1 bendrabučio 12-as aukštas pasirinktas dėl to, kad keičiant vandentiekio ir nuotekų stovus remontas turi būti atliekamas pradedant nuo viršutinio aukšto ir palaipsniui leidžiantis žemyn.
Po remonto atnaujintuose kambariuose gyvens tiek užsienio, tiek Lietuvos studentai. Esame vienas tarptautiškiausių universitetų – per pastaruosius ketverius metus vien laipsnio siekiančių užsienio studentų skaičius išaugo 5 kartus“, – tikino jis.
Planuoja remontą baigti iki naujų mokslo metų
Pasak A. Komkos, šiuo metu aptariamame bendrabučio aukšte gyvena 51 studentas, kuriems, jo teigimu, buvo sudarytos sąlygos patiems išsirinkti kitą gyvenamą vietą ir ją apžiūrėti.
„Šiuo metu studentai gali rinktis iš 157 laisvų vietų tame pačiame bendrabutyje, dalis jau persikėlė nelaukdami termino pabaigos. Atsižvelgdami į susidariusią situaciją, jau sutarėme su administruojančia įmone, kad ji pratęstų išsikraustymo laiką esant objektyvioms priežastims (baigiamieji darbai, egzaminai). Apie tai studentai turi pranešti UAB „Economus“ administracijai, kuri suderins persikėlimo datą atsižvelgiant į individualius poreikius. Remonto darbai bus pradėti tik galutinai atlaisvinus patalpas“, – aiškino universiteto atstovas pridurdamas, kad studentų prašoma išsikraustyti iki birželio 13 d.
Anot A. Komkos, bendrabučio 12-o aukšto remontas bus baigtas iki naujų mokslo metų.