Sprendimo projekte jos abi buvo įrašytos adresu Antakalnio g. 29, kur šiuo metu veikia Antakalnio vidurinė mokykla, nors anksčiau sostinės politikai protokoliniu sprendimu buvo sutarę progimnaziją registruoti kitu adresu - rusų ir lenkų Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos pastate, esančiame Antakalnio g. 33.

Dėl to posėdyje kilo nepasitenkinimas, bet meras Artūras Zuokas tikino, kad dėl adreso bus apsispręsta vėliau.

Perpildytos Antakalnio mokyklos bendruomenė prašė atiduoti kuriamai progimnazijai pustuštės J.Lelevelio ugdymo įstaigos patalpas, bet Vilniaus politikai sutiko jai skirti ne visą, o pusę J.Lelevelio mokyklos patalpų.

Anot savivaldybės, šiuo metu J.Lelevelio mokyklos patalpose jau mokosi daugiau kaip 250 Antakalnio vidurinės mokyklos mokinių. Po reorganizacijos viename iš šios mokyklos korpusų galės mokytis apie 400 Antakalnio mokyklos moksleivių.

Pernai gegužę Vilniaus miesto taryba pritarė lenkiškos Vilniaus A.Vivulskio pagrindinės mokyklos reorganizacijai nuo 2011 metų rugsėjo, kad ji būtų sujungta su J.Lelevelio vidurine mokykla ir palikta esamose patalpose Minties gatvėje, mat abi šios mokyklos - pustuštės. Į dabartinį J.Lelevelio mokyklos pastatą turėjo įsikelti lietuviška Antakalnio vidurinė mokykla.

Tačiau lapkritį taryba persigalvojo ir nusprendė, kad juridiškai sujungus dvi mokyklas, J.Lelevelio vidurinė mokykla ir toliau dirbs Antakalnio gatvėje, tik į vieną korpusą įsileis Antakalnio progimnazijos mokinius, o Minties gatvėje veiks J.Lelevelio mokyklos filialas - A.Vivulskio skyrius.

Vilniaus politikai pripažįsta, kad tai ekonomiškai nenaudinga, mat lenkiškose mokyklose dėl mažo mokinių skaičiaus liks neišnaudotų tuščių patalpų.

Antakalnio mokyklos direktorė Vita Kirkilienė tuomet teigė, kad tokiais sprendimais jos vadovaujamai mokyklai trukdoma tapti gimnazija.

Šaltinis
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)