„Dar nebuvo nė vienų metų, kad Vilniaus miestas nepasiūlytų įstaigos, kalbant apie savivaldybei priklausančias mokyklas. Vietų šiai dienai yra. Klausimas, ar yra tos mokyklos, į kurias jie (mokiniai – ELTA) nori eiti“, – penktadienį LRT radijui teigė Vilniaus savivaldybės bendrojo ugdymo skyriaus vedėja.

Anot D. Petkūnienės, iki kitų metų Vilniuje žadama gauti statybos leidimus bent trims naujoms mokykloms. Visgi, kaip nurodė ji, šiuo metu yra susiduriama su logistikos problema.

„Didžiausia problematika su priėmimu yra Pašilaičių ir Pilaitės mikrorajone. Taip pat Centro, Senamiesčio. (...) Daug iššūkių kelia pačių mokinių deklaravimas tose vietose, kur yra populiarios mokyklos“, – sakė savivaldybės atstovė.

„Šiai diena, pavyzdžiui, Pašilaičių mikrorajono gyventojams yra siūlomos pačios artimiausios mokyklos. Nukreipiama, pavyzdžiui, link Karoliniškių. Gali tekti pavažiuoti, tačiau žiūrimas transporto pasiekiamumas, kad nebūtų sudėtinga“, – aiškino ji.

Krūvį savivaldybei didina Vilniaus rajono atsainumas

Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Igno Gaižiūno teigimu, Vilniaus rajonas ilgą laiką į mokyklų steigimą žiūrėjo atsainiai. Anot jo, tai padidino krūvį sostinės savivaldybei.

„Fundamentali problema yra mokyklų trūkumas. Ilgą laiką pakankamai atsainiai buvo žiūrimą į šį klausimą. Smarkiai išaugęs Vilniaus rajonas sistemingai nesteigė mokyklų lietuvių kalba. Dėl to Vilniaus rajono vaikai pradėjo keliauti į Vilniaus miestą“, – LRT radijui penktadienį teigė viceministras.

„Šiai dienai tikrai nematome, kad būtų atsiradęs kažkoks reikšmingas kitas mokyklų skaičius. Girdime, kad Vilniaus rajonas planuoja, bet šiuo metu kažkokie tektoniniai lūžiai tikrai nėra įvykę“, – kalbėdamas apie pasikeitusią rajono valdžią pabrėžė jis.

Visgi, pasak I. Gaižiūno, sostinės savivaldybė turi planą ir ugdymo įstaigą užtikrins kiekvienam moksleiviui.

„Nebuvo taip, kad vaikas būtų paliktas be mokyklos. Galbūt ta mokykla nebus stovinti po langu, galbūt tai bus mokykla, į kurią reikės ir šiek tiek pavažiuoti viešuoju transportu, bet tikrai savivaldybė turi planą, kaip užtikrinti, jog visi vaikai mokytųsi. Tai yra savivaldybės atsakomybė“, – tikino politikas.

Kauno mokyklose vietų yra

Savo ruožtu Kauno savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė teigia, kad laikinojoje sostinėje mokyklų trūkumo problemos nėra.

„Tikrai to nėra, kad vietų nebūtų Kauno miesto mokyklose. Vietų tikrai yra. Visi vaikai turės mokyklą ir galės joje mokytis. Procesas į kai kurias gimnazijas dar vyksta“, – pažymėdama didžiausią mokyklų paklausą miesto centre LRT radijui teigė ji.

ELTA primena, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė trečiadienį pabrėžė, kad ugdymo vietų problemą išspręsti nėra paprasta. Visgi, anot jos, sostinės valdžia ugdymo įstaigą yra įsipareigojusi surasti kiekvienam moksleiviui.

Kaip praėjusios savaitės pabaigoje skelbė naujienų portalas delfi.lt, maždaug trys šimtai vaikų Vilniuje dar nėra gavę pasiūlymo dėl mokyklos, kurioje galės pradėti naujus mokslo metus.

Nerimaujant moksleivių tėvams, Vilniaus miesto savivaldybė per artimiausias savaites su kiekvienu jų žadėjo susisiekti asmeniškai ir ieškoti geriausio sprendimo.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)