Daugiausia taškų VU surinko pajamų iš verslo ir tarptautinės orientacijos rodiklių grupėse.

Iš viso buvo analizuojami 48 valstybių universitetai, į reitingą pateko tik 200 geriausiųjų. Pasak „THE World University Rankings“ redaktoriaus Philo Baty, buvo vertinami tie patys 13 universitetų veiklos rodiklių, kaip ir pasauliniame THE reitinge, tad į jį patekusios mokslo institucijos atitinka aukščiausius studijų, mokslo, tarptautinės veiklos ir ryšių su verslu standartus.

„Mes vertinome geriausius universitetus iš 48 konkurencingiausių besivystančių valstybių. Taigi patekimas tarp 200 geriausiųjų savaime yra didelis pasiekimas, ir Vilniaus universitetą derėtų nuoširdžiai su tuo pasveikinti“, – laiške VU rašė redaktorius P. Baty.

Universiteto įvertinimu džiaugėsi ir VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

„Tikiuosi, kad mūsų universitetui tai tik geras startas. Nesureikšmindamas reitingų prasmės, džiaugiuosi, kad šiandien mes jau esame iškovoję pozicijas globalioje aukštojo mokslo sistemoje ir turime rimtas gaires savo veiklai gerinti. Mūsų ateities vizija – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos ir pasaulio universitetais, ir toks tarptautinis pripažinimas skatina mus judėti šios vizijos link“, – sakė VU rektorius.

„THE World University Rankings“ sudaromi analizuojant 13 universiteto veiklos rodiklių, suskirstytų į dėstymo, tarptautinės orientacijos, mokslo, citavimo ir pajamų iš verslo grupes.

Geriausius rezultatus reitinge pademonstravo Kinijos aukštosios mokyklos. Pirmoje vietoje atsidūrė Pekino universitetas, antroje – Tsinghua universitetas, trečioje – Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas (Rusija). Latvijos universitetai į reitingą nepateko, Lenkija gali džiaugtis 5 reitinguotomis aukštosiomis mokyklomis, Estija – 2.

BRICS sudaro šios valstybės: Brazilija (B), Rusija (R), Indija (I), Kinijos Liaudies Respublika (C) ir Pietų Afrikos Respublika (S).

„THE WorldUniversityRankings“ reitingas, skelbiamas nuo 2004 m., pristato geriausius pasaulio universitetus.