Planuojama siūlyti 3 metų pedagogų atlyginimų didinimo programą. Pagal ją nuo šių metų rugsėjo visų pedagogų darbo užmokestis kiltų vidutiniškai 1,5 proc., ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – 6,5 procento. Maždaug 5 mln. eurų tam turėtų rasti Švietimo ir mokslo ministerija iš švietimo sričiai jau skirtų asignavimų.
2016–2018 metais mokytojų atlyginimai vidutiniškai padidėtų 13 proc., o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų - 31 procentu.
Streikuojantys mokytojai iki šiol reikalavo nuo rugsėjo ne tik pradėti įgyvendinti algų kėlimo programą, bet ir atsisakyti per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių. Būtent dėl pastarojo reikalavimo iki šiol strigo pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos, nes jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų.
Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė BNS sakė, kad bus siūloma šias žirkles panaikinti nuo 2017 metų sausio - tuomet tarnybinių koeficientų riba būtų pakelta iki maksimalios.
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovo Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, susitarimas dėl streiko nutraukimo turi atspindėti konkrečius skaičius ir finansavimo šaltinius, taip pat svarbu susitarimą įtvirtinti tokia forma, kad būtų garantijos, jog po Seimo rinkimų pasikeitus valdžiai jis vis tiek būtų įgyvendinamas. Jis BNS sakė, kad negali atsakyti, ar streikas būtų nutrauktas valdžiai neįsipareigojus atlyginimų koeficientų žirkles naikinti nuo 2016 metų rugsėjo.
Pirmadienį neterminuotą streiką pradėjo 233 ugdymo įstaigos, antradienį jį tęsė 200 mokyklų ir darželių. Pažymima, kad streiką paskelbusiose mokyklose streikuoja ne visi pedagogai.
Švietimo profesinės sąjungos pirmadienį neterminuotą streiką pradėjo reikalaudamos didesnių algų ir kitų pertvarkų. To reikalaudami pedagogai dar gruodį rengė įspėjamuosius streikus, o praėjusią savaitę Vilniuje vyko mitingas.
Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio.
Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu.