„Lenktynės dėl geresnio pasirodymo viešojoje erdvėje: yra vienas projektas, tada parengtas kitas, bet tai nėra profesionalus teisėkūros darbas. Tiek vienas, tiek kitas projektas parengti be specialistų išvadų ir pastabų“, – BNS sakė D. Jastramskis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių registruotos pataisos Visuomenės informavimo įstatymo straipsnį dėl draudžiamos skelbti informacijos papildo nuostata dėl kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų skleidžiamos dezinformacijos.

Pagal pataisą, būtų draudžiama „kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų skleidžiama dezinformacija, karo ir neapykantos kurstymas, kita nepagrįsta ir klaidinanti prieš Lietuvos nacionalinio saugumo interesus nukreipta informacija, kuria skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe, demokratine santvarka, krašto gynyba“.

Taip pat būtų draudžiama kitų valstybių informacija, kuria „bandoma diskredituoti Lietuvos narystę NATO, NATO pajėgumus ir įsipareigojimą ginti sąjungininkus, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, taip pat kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų informacinė veikla, kuria siekiama daryti įtaką šalies demokratijos ir rinkimų procesams“.

Šias pataisas konservatoriai sako registravę taisydami Seimo Kultūros komiteto anksčiau registruotą Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pasiūlytą pataisų variantą, kurias kritikai įvertino kaip grėsmę žiniasklaidos laisvei.

Pasak D. Jastramskio, ir vienas, ir kitas pataisų variantas parengtas neprofesionaliai.

„Manau, kad tai daroma neprofesionaliai. Tiek LRTK projektas, kurį pasirašė penki Kultūros komiteto nariai, yra problemiškas dėl „copy-paste“ metodo iš strategijos, tiek kiti dabar bando nukopijuoti šiek tiek kitaip ir dar prirašyti tam tikras formuluotes, nors būtent teisininkų ir žiniasklaidos ekspertų rekomendacijomis turėtų remtis šis ypač jautrus straipsnis ir jo korekcijos“, – pažymėjo D. Jastramskis.

LRTK projektas siūlo visuomenės informavimo priemonėse drausti skelbti informaciją, kurioje, be kita ko, „bandoma iškraipyti Lietuvos istorinę atmintį, skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba, siekiama stiprinti tautines ir kultūrines takoskyras, silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, ar kitaip siekiama daryti prieš Lietuvos nacionalinio saugumo interesus nukreiptą įtaką šalies demokratijos, rinkimų procesams, partinei sistemai“.

LRTK projektą teigia inicijavusi perkeldama į nacionalinę teisę atnaujintą Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvą.

Kultūros komiteto registruoti draudimai yra įrašyti Nacionalinėje saugumo strategijoje. Jie ten išvardyti kaip informacinės grėsmės.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)