„Siekiame, kad lietuviai ne tik fiziškai grįžtų namo, bet ir likę užsienyje prisidėtų prie ekonominio, visuomeninio gyvenimo gerinimo: galvotų apie verslo steigimą, investavimą Lietuvoje, šią šalį savo rato žmonėms pristatytų kaip tinkamą investavimui, aktyviai dalyvautų rinkimuose“, – pasakojo „Backto.lt“ projekto direktorius Linas Stankus.

Renginyje dalyvavusio SEB banko prezidento patarėjo, finansų analitiko Gitano Nausėdos manymu, pastaruoju metu šalyje vykstantys procesai yra patrauklūs grįžimui: finansinė padėtis gerėja, kyla gyvenimo lygis, atlyginimai, mažėja nedarbas, ne už kalnų – euro įvedimas, toliau vyksta integracija į Europos Sąjungą.

„Esu už protingą grįžimą, nes prieš parvykdamas žmogus turėtų pasidomėti darbovietėmis, kuriose norėtų dirbti, užmegzti ryšius su jomis. Lietuva – kaip adresas, kuriuo bet kada galima grįžti. Šiuo metu šalis išgyvena labai įdomų etapą, viskas dinamiškai keičiasi, todėl jaunam žmogui turėtų būti įdomu dalyvauti šiame procese, o ne pareiti namo, kai pietūs jau paruošti“, – mano G. Nausėda.

Finansų analitikas prieš 20 m. turėjo galimybę likti Vokietijoje, kurioje tuo metu studijavo ir galėjo siekti karjeros. Viską apgalvojęs G. Nausėda galiausiai nusprendė grįžti į Lietuvą, kurioje, jo žodžiais, yra smagiausia gyventi.

„Barclays“ technologijų centro Lietuvoje (BTCL) vadovas Giedrius Dzekunskas išeiviams pasakojo apie IT sektoriaus perspektyvas. Vien per 2013 m. BTCL Lietuvoje sukūrė 486 naujas darbo vietas, o per 4 pirmuosius veiklos metus įdarbino 1 256 žmones.

„Nors mūsų šalies žmonės – išsilavinę ir gabūs, tačiau IT sektoriui nuolat trūksta specialistų. Lietuvos IT rinka vystosi, didžiosios užsienio įmonės dar tik atranda Lietuvą. Turime dar daug neišnaudoto potencialo, kurį turi skatinti ne tik valstybė, bet ir verslas. Džiugu, kad į Lietuvą kasmet sugrįžta vis daugiau emigravusių žmonių – tokių pavyzdžių turime ir savo kompanijoje“, – sako G. Dzekunskas.

Londone vykusi konferencija – jau ketvirtasis „Backto.lt“ renginys. Pirmieji susitikimai su Lietuvos išeiviais buvo surengti Stokholme ir Osle, o ateityje numatomi Miunchene ir Amsterdame. Šiemet renginyje Gitanas Nausėda (SEB) pristatė Lietuvos ekonomikos perspektyvas, Šarūnas Šiugžda („LitCapital“) pasakojo apie naujas galimybes mokslininkams, o Giedrius Dzekunskas (BTCL) – IT specialistams. Laimutis Paškevičius (Medcentras.lt) pristatė medicinos turizmo potencialą Lietuvoje, o Žaneta Skilandytė („Mantinga“) – Lietuvos eksporto galimybes.

Pasak L. Stankaus, po pernai įvykusių pirmųjų renginių keli lietuviai nusprendė savo ateitį sieti su gimtine: Danijoje mokęsis studentas į Lietuvą grįžo atlikti praktikos, o Norvegijoje gyvenusi lietuvė užsiims medicininiu turizmu ir organizuos norvegų keliones į Lietuvos gydymo įstaigas. Apklausos duomenimis, iš 210 į Londone vykusį renginį užsiregistravusių lietuvių per artimiausius 5 metus į gimtinę ketina sugrįžti net 79 proc.

„Nors kasmet iš užsienio grįžtančių lietuvių yra vis daugiau, pastebime ir kitą maloniai nuteikiančią tendenciją – išvykstančiųjų iš Lietuvos srautai taip pat mažėja“, – sako L. Stankus.

Projektu „Backto.lt“ siekiama užsienio šalyse gyvenančius ar studijuojančius lietuvius paskatinti grįžti į Lietuvą ir pradėti savo darbo karjerą, kurti verslą, prisidėti prie socialinės gerovės stiprinimo. Projektas taip pat skatina artimesnį išeivių ir Lietuvoje likusių tautiečių bendradarbiavimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (125)