„Vasaros stovyklos, kiek man yra žinoma, buvo anksčiau organizuojamos Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde, bet Lietuvai atkūrus nepriklausomybę buvo nuspręsta stovyklų atsisakyti, nes manyta, kad vasarą vaikai gali važiuoti stovyklauti Lietuvoje. Apie vasaros stovyklos organizavimą galvota buvo ilgai, o paskutinis impulsas buvo praėjusią vasarą man su keliais vaikais iš „Kiškių klubo“ Lietuvoje apsilankius etnokultūrinėje stovykloje. Tada ir pagalvojome, kad norime kažko panašaus ir Vokietijoje. Taip pat norime, kad atvažiavę vaikai susipažintų su Vasario 16-osios gimnazija, ir jeigu vėliau apsispręstų joje mokytis, tai bent jau būtų kartą čia apsilankę“, - sakė Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos narė, „Kiškių klubo“ vadovė ir stovyklos koordinatorė Jurgita Noreikaitė-Pickel.
„Iš Lietuvos esame pasiruošę priimti dešimt vaikų, kurie, būtų gerai, kad atvažiuotų visi kartu, pvz., skristų tuo pačiu reisu, ir juos lydėtų bent vienas asmuo. Mes vaikus galėtume pasitikti oro uoste Vokietijoje, po stovyklos palydėtume skrydžiui namo, bet pačios kelionės mes negalime suorganizuoti. Kaip ir negalime apmokėti kelionės išlaidų bei draudimo. Bet vaikai kaip ir stovyklos vadovai bus apdrausti stovykloje Vokietijoje. Kad būtų patogiau surinkti grupę vaikų Lietuvoje, stovykloje norinčiųjų dalyvauti vaikų tėvai galėtų prisijungti į „Facebook“ grupę – mielai ją suburčiau ir padėčiau susitarti dėl kelionės organizavimo“, - sakė „Kiškių klubo“ vadovė.
Stovykloje bus bendraujama lietuviškai. „Mes siekiame, kad atvažiuotų vaikų, kurie nekalba arba nelabai gerai kalba vokiškai, pavyzdžiui, iš Lietuvos ar Anglijos, kad visi kiti vaikai būtų kaip ir priversti bandyti šnekėti lietuviškai. Stovykloje bus kelios „Kiškių klubo“ Hiutenfelde mamos, kurios labai gerai kalba vokiškai, taigi visada bus žmonių, kurie padės vaikams, jeigu šie kartais negalėtų susikalbėti lietuviškai“, - sakė pašnekovė.
Vaikų vasaros stovykloje pedagoginę praktiką atlikti buvo kviečiami studentai iš Lietuvos.
„Kviečiamės studentus iš Lietuvos, nes manome, kad geriausiai vaikams lietuviškas tradicijas pristatyti, senųjų amatų pamokyti gali tuo besidomintys lietuviai. Be to, niekada nežinia, kokie dar projektai gims kartu padirbėjus vasaros stovykloje“, - sumanymu dalijosi Vasario 16-osios gimnazijos mokytoja Birutė Augustanavičiūtė.
Vokietijoje mokslo metai skirtingose žemėse baigiasi ir prasideda skirtingu laiku, todėl organizatoriams nepavyko taip suderinti, kad visiems vaikams lietuviškos stovyklos metu būtų atostogos.
„Bet jeigu tėvai visgi nuspręstų vaikus atvežti į stovyklą, jiems reikėtų mokyklai pateikti dokumentą, kodėl vaikas keletą dienų nelankė mokyklos. Todėl mes galvojame išduoti sertifikatą, kad vaikai lankė lietuvių kalbos kursus stovykloje“, - sakė stovyklos koordinatorė Jurgita Noreikaitė-Pickel.
Organizatoriai laukia vaikų ir iš kitų šalių lietuvių bendruomenių. „Stovyklos tikslas yra paskatinti vaikus domėtis Lietuva, lietuviškais amatais, kalbėti lietuvių kalba, nes tik ji jungia mus, gyvenančius visame pasaulyje. Apsidžiaugtume, jei stovykla būtų tęstinė. Žiūrėsime, kokie bus atsiliepimai, ir jeigu matysime, kad stovykla reikalinga, tai būtinai tęsime“, - kalbėjo pašnekovė.
Stovyklą organizuoja ir remia Vokietijos lietuvių bendruomenė bei Vasario 16-osios gimnazija, organizatoriams talkininkaus ir Vokietijos lietuvių jaunimo sąjungos atstovai. Taip pat laukiama paramos ir iš verslo atstovų.
„Į 250 eurų mokestį įeina nakvynė, maitinimas tris kartus per dieną ir mokomoji medžiaga. Apsidžiaugtume suradę daugiau rėmėjų, nes tuomet ir kaina už stovyklą šiek tiek keistųsi, taip pat galėtume pasiūlyti kelionių po apylinkes, kad ir į gražųjį Heidelbergą ar pramogų parką „Tripsdrill“. Visi organizatoriai dirba visuomeniniais pagrindais, mes tik studentams iš Lietuvos apmokėsime kelionės išlaidas ir maistą bei nakvynę“, - sakė Jurgita Noreikaitė-Pickel.
Registracija jau vyksta, su organizatoriais galima susisiekti el. paštu: jurgita7@gmx.de.