Sąjunga nuo atkūrimo jau dešimtmetį atlieka ypač svarbų vaidmenį visuomeniniame Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo gyvenime, o jos veiklą geriausiai atspindi tradiciniais tapę didieji kasmetiniai renginiai ir valstybinių švenčių minėjimai.

Naujoji organizacijos struktūra turėtų atnešti teigiamų pokyčių ne tik bendruomenės nariams, tačiau ir visiems aktyviems Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams.

Naujai išrinkto prezidento pozicija

JKLJS naujai išrinkto prezidento – atsakingo už renginių, praktikos, finansų koordinavimą, projektų įgyvendinimą, ryšių palaikymą ir bendradarbiavimą su kitomis aktyviomis lietuvių bendrijomis – pareigas užėmė Laura Hanning-Scarborough. L. Hanning Scarborough – dar gerai žinoma kaip viena iš sąjungos atkūrėjų, tokių renginių kaip „Flmų naktis“ bei „Culture Jam“ organizatorė.

„JKLJS šiais metais švenčia savo atkūrimo dešimtmetį. Organizacija išaugino daug jaunų stiprių veikėjų: Astą Bareišaitę, dirbančią Pasaulio Banke, Domą Dargį, vadovaujantį „Eikai", Agnę Salemonaitę – Vilniaus mero patarėją, Ievą Davydenko – Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos atstovybės direktorę, organizuojančią ir Pasaulio Lietuvių susitikimus. JKLJS visada buvo organizacija pritraukianti atkaklius žmones, norinčius kurti ir prisidėti prie Lietuvos ateities. Susirinko puiki komanda, kuri įneš naujų įdėjų, – dėstė L. Hanning Scarborough.

Šių metų prezidentės planuose - didis projektas, kurio dėka Jungtinėje Karalystėje gyvenantys tautiečiai bus skatinami aktyviai dalyvauti rudenį Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose.
Artimiausias JKLJS dešimtečio projektas yra "Trys Britanijos viršukalnės", kurio pagrindinis tikslas - įkopti i aukščiausias Anglijos, Škotijos ir Velso viršūnes ir jose iškelti Lietuvos vėliavą.

Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje neliko abejinga

Naujų JKLJS iššūkių metams abejinga neliko ir Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė: „Jungtinės Karalystės Jaunimo Sąjungos priedermė ilgus metus buvo burti jaunimą ir jo tarpe išlaikyti ir puoselėti lietuvišką tautinį tapatumą, tradicijas, kalbą, plėsti lietuvišką savimonę. Didžiosios Britanijos Lietuvių Jaunimo Sąjunga buvo įkurta 14 metų anksčiau nei Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjunga – 1958 metais. Kurį laiką Sąjungos veikla buvo prigesusi, tačiau prieš dešimt metų iniciatyvūs žmonės ją atgaivino ir savo aktyvia veikla subūrė daug veržlaus jaunimo.“

Londone susibūrė naujos lietuvių organizacijos, buriančios jaunus žmones pagal specialybes ir pomėgius, atsirado poreikis surasti kitas nišas, kurios pritrauktų jaunimą. Ir nors pastaraisiais metais JKLJS susidūrė su naujais iššūkiais, A. Skaisgirytė-Liauškienė tiki Jungtinės Karalystės jaunimo potencialu.

„Jei naujoji JKLJS valdyba nestokos iniciatyvos ir atsakomybės, nebijos iššūkių ir naujovių, ilgalaikėmis ir nuosekliomis pastangomis JKLJS vėl sustiprės ir suburs didelį būrį jaunų žmonių, norinčių puoselėti ir garsinti Lietuvą. Kviečiu Jungtinės Karalystės jaunimą savo idėjomis ir darbais aktyviai prisidėti prie JKLJS veiklos!“ – pridūrė ambasadorė.

Valdybos nariai į JKLJS įneš naujo vėjo

Paskutinį sausio savaitgalį įvykusiuose JKLJS valdybos rinkimuose visi nariai buvo supažindinti su JKLJS konstitucija, pagrindiniais veiklos bei etikos principais. Susirinkęs jaunimas nestokojo entuziazmo, nevengė diskusijų, siūlė naujas idėjas ir projektus.

Po įvykusio balsavimo viceprezidentu tapo Vladas Oleinikovas, už marketingą ir viešuosius ryšius atsakingos – Natalija Voronina ir Agnė Bukauskaitė, finansavimą kuruos Aiva Šaltytė ir Laurynas Gadeikis.

Silvija Armonaitė, Tomas Kasiūlynas ir Martynas Juodis drauge su komanda organizuos JKLJS projektus ir padės juos įgyvendinti, bus atsakingi už ryšių palaikymą ir užmezgimą su įmonėmis, siūlančioms praktikos vietas, bei studentų bendruomenėmis, taip pat stengsis pritraukti naujų JKLJS rėmėjų ir atkakliai skatins lietuvių jaunimą burtis į organizaciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)