Be kita ko, parodoje pristatomi prabangūs juodai lakuoti ir auksu inkrustuoti karstai, kuriuos sukūrė Vokietijos ir Italijos dizaineriai. Eksponuojami taip pat ir Afrikos menininko Kane'o Kwei (Keino Kvėjaus) sukurti neįprastų formų karstai.

Tokie papročiai kaip juodų drabužių dėvėjimas gedint yra pasenę, pažymėjo parodą kuruojančio Laidojimo kultūros muziejaus atstovė. "Bandome padėti žmonėms atrasti naujus būdus savo sielvartui išreikšti", - pabrėžė ji.

Minėtasis laidojimo kultūros muziejus yra Kaselio mieste, Vokietijos centre. Jis buvo įkurtas 1951-aisiais ir yra skirtas supažindinti visuomenę su gedėjimo ritualais ir padėti žmonėms lengviau žvelgti į mirtį. Muziejus rengia keliaujančias parodas, Berlyne surengta viena iš jų.

Berlyno katedroje pateikiami labiau tradiciniai eksponatai - tokie, kaip prieš keturis amžius sukurti karstai. Viename didžiausių Vokietijos sostinės prekybos centre "Dussmann" pristatomi šiuolaikiniai darbai. "Apie mirtį žmonės vengia kalbėti", - pabrėžė "Dussmann" generalinė direktorė. "Norime, kad jie iš arti susidurtų su neįprasta laidojimo ritualų dalimi - laidotuvės neturi būti tylios kapinėse prie bažnyčios rengiamos apeigos", - pabrėžė ji.

Tarp sensacingiausių eksponuojamų karstų - Ganoje gimusio K.Kwei darbai. Jį kurti įkvėpė stambiausios etninės grupės Ganoje (vadinamos ga) laidojimo kultūra. Pagal ga tradiciją karstai turi būti tokie, kad atspindėtų objektus, kurie buvo svarbiausi mirusiojo gyvenime. Tai gali būti bažnyčia, maišas miltų ar net sportinis batelis.

Kai kurių lankytojų manymu, menininkų sukurti karstai buvo per daug ekstravagantiški.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją