Tyrimas atskleidė lytinio susilaikymo mastą šalyje, kurios politikos formuotojai nerimauja dėl mažo gimstamumo ir senstančios visuomenės.
Nacionalinis gyventojų ir socialinio saugumo tyrimų institutas apklausė daugiau kaip 5 tūkst. vienišių nuo 18 iki 34 metų amžiaus ir domėjosi jų seksualiniu gyvenimu.
Nustatyta, kad 42 proc. vyrų ir 44 proc. moterų šioje amžiaus grupėje niekada nėra turėję lytinių santykių.
2015 metų birželį atlikta apklausa taip pat parodė, kad tokių asmenų Japonijoje padaugėjo per pastarąjį dešimtmetį.
2005 metais atlikta panaši apklausa rodė, kad tik trečdalis jauno amžiaus vienišių buvo skaistūs, nes taip pasirinko – arba dėl kitų priežasčių.
Per 2015-ųjų tyrimą taip pat nustatyta, kad septyni iš dešimties vyrų nepalaikė jokių santykių ir kad partnerio neturėjo beveik 60 proc. moterų.
Tiesiogiai palyginamų tarptautinių duomenų sunku gauti, bet atrodo, kad apskritai visi japonai mylisi mažiau negu žmonės kitose išsivysčiusiose šalyse.
2010 metais minėta vyriausybinė institucija nustatė, kad 68 proc. 18–19 metų japonų sakė lytiškai nesantykiavę. Tais pačiais metais prezervatyvų gamintojo „Durex“ Europoje atlikta studija parodė, kad „nekaltybę“ išsaugojusių 15–20 metų jaunuolių yra gerokai mažiau.
Pavyzdžiui, mažiau nei 20 proc. jaunų vokiečių iki savo 20-ojo gimtadienio dar nebuvo turėję lytinių santykių. Net socialiai konservatyvioje Turkijoje šis skaičius buvo tik 37 procentai.
Japonų libido, vertinant skaičius, atrodo mažas ir kertasi su įspūdžiais, kurių gali susidaryti daugelis apsilankiusių Japonijoje.
Neįmanomai krūtiningų ir dažnai menkai apsirengusių jaunų moterų atvaizdų apstu visur esančiuose komiksuose (mangose) ir reklamose.
Prostituciją lengva pastebėti net mažesniuose miestuose, šalyje pagaminama daugybė pornografijos, dažnai – net itin neįprastos.
Futoshi Ishii, kuris vadovauja tyrimą atlikusiai institucijai, sakė, kad atsakymas turbūt yra atotrūkis tarp žmonių įsivaizdavimų apie gyvenimą ir jo tikrovės
„Jie nori susituokti, – sakė jis laikraščiui „The Japan Times“. – Bet jie yra linkę tai atidėti, nes mato spragas tarp savo idealų ir tikrovės.“
„Štai kodėl žmonės tuokiasi vėliau arba visą gyvenimą lieka vienišiai“, – pridūrė F. Ishii.