„Demokratinėse valstybėse įprasta, kad asmenys, nesutikdami su jiems nepalankiais teismų sprendimais, gali juos skųsti aukštesniam teismui. Galutinis teismo sprendimas teisinėje valstybėje ne kvestionuojamas, o vykdomas“, – pažymi Lietuvos teisėjų asociacija.

Lietuvoje teismo sprendimas nevykdomas, o jo nevykdymas palydimas rebuso vertais aukštų pareigūnų raginimais – tarsi jį vykdyti, bet kartu ir paliekant priežasčių jo nevykdymui.

Ar Lietuva teisinė valstybė? Kokią įtaką teismo sprendimas nevykdymas daro piliečiams, teismams ir visai teisinei sistemai?

„Teisėje žinoti“ apie tai kalbės Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, Apeliacinio teismo Civilinių bylų teisėjas Vigintas Višinskis, Seimo narys Gintaras Songaila ir VU Viešosios teisės katedros vedėjas Egidijus Kūris.

Jūsų klausimams ir komentarams – elektroninio pašto adresas teisezinoti@lrt.lt .

„Teisė žinoti“ – trečiadienį 21.15 val. per Lietuvos televiziją. Laidą veda Rita Miliūtė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)