„Teisėjų garbės teismo sprendime išdėstyti aiškūs ir nekeliantys jokių abejonių motyvai, įvertintas teisėjos N. Venckienės viešų pasisakymų tiek turinys, tiek forma, tiek aplinkybės, kuriomis jie buvo išsakyti, atsižvelgiant į padorumo, pavyzdingumo, solidarumo principus, kurių, be kitų, teisėjas privalo laikytis savo darbinėje ir nedarbinėje veikloje“, – pabrėžiama galutinėje ir neskundžiamoje LAT nutartyje.

Teisėjų garbės teismas N. Venckienei griežtą papeikimą skyrė po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko su ankstesnio šio teismo sprendimu, kuriuo buvo siūloma Kauno apygardos teismo teisėją atleisti iš pareigų.

Antrą kartą drausmės bylą išnagrinėjęs Teisėjų garbės teismas paskelbė, kad N. Venckienės vieši pasisakymai kertasi su visuomenės interesais, vienareikšmiškai demonstruoja teisėjos indiferentišką požiūrį į visos teismų sistemos, visos teisėjų bendruomenės problemas.

„Teisėjos N. Venckienės poelgiais buvo pažemintas teisėjo vardas ir pakenkta teismo autoritetui, todėl Teisėjų garbės teismas, įvertinęs drausminės atsakomybės taikymui reikšmingas aplinkybes bei atsižvelgdamas į dėl nustatytų pažeidimų atsiradusius neigiamus padarinius teisėjų ir teismų autoritetui visuomenėje bei prezidentės dekretą, sprendžia teisėjai skirti drausminę nuobaudą – griežtą papeikimą“ – sprendimą Kauno apygardos teismo teisėjos drausmės byloje skelbė Teisėjų garbės teismo pirmininkas Antanas Simniškis.

Dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio seseriai drausmės bylą Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) iškėlė po Panevėžio miesto apylinkės teismo posėdžio, kai buvo paskelbta, jog pedofilijos byla yra nutraukiama. Tada teisėja žurnalistams pareiškė, kad bylą nutraukę teisėjai yra „korumpuoti kyšininkai“, kurie neva dengia „iškrypėlių klaną“.

„Labai gaila, kad per išgamas, iškrypėlius teko palaidoti brolį, tačiau aš tikiu likimu ir tikiu, kad viskas sugrįš gyvenime“, – N. Venckienė buvo svarstoma ir dėl šių žodžių, kuriuos pasakė vienai žurnalistei.

„Teisėja N. Venckienė akivaizdžiai siekė diskredituoti jai neįtikusius teisėjus, sumenkinti jų bei teismo, kaip vienos iš valstybės valdžių, autoritetą. Tokie N. Venckienės pasisakymai kertasi su visuomenės interesais, vienareikšmiškai demonstruoja teisėjos indiferentišką požiūrį į visos teismų sistemos, visos teisėjų bendruomenės problemas bei iššūkius, rodo aiškią asmeninio intereso dominantę bendrojo intereso atžvilgiu. Tokią išvadą patvirtina ir teisėjos N. Venckienės nesavikritiška, subjektyviai kryptingai angažuota, sofistiniais argumentais grindžiama pozicija“, – vėliau nusprendė Teisėjų garbės teismas.

N. Venckienė su tokia pozicija nesutiko ir savo skunde LAT aiškino, kad ne ji, bet Teisėjų etikos ir drausmės komisijos nariai, Teisėjų garbės teismo nariai esą žemina teisėjo vardą, nes drausmės bylą iškėlė nesulaukę jos paaiškinimo, be to, esą nesugebėjo „surašyti motyvuoto sprendimo“.

„Šių institucijų teisėjų elgesys žemina teisėjo vardą bei kenkia teismo autoritetui“, - N. Venckienė pabrėžė, kad gauna ją palaikančių laiškų, nagrinėjant bylas Kauno apygardos teisme jos niekas nenušalina.

Į teisėjų etikos sargų akiratį ne kartą pakliuvusiai N. Venckienei tai jau buvo antroji nuobauda praėjusiais metais – prieš tai jai buvo skirtas papeikimas, bet šią nuobaudą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sušvelnino ir skyrė pastabą.

Trečiadienį TEDK nagrinės dar kelis skundus dėl N. Venckienės elgesio – etikos sargams ją apskundė Garliavos šeimos klinika ir buvusi D. Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją