Šio kodekso 189 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad tas, kas įgijo, naudojosi arba realizavo turtą, žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, baudžiamas bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
To paties straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad tas, kas įgijo, naudojosi arba realizavo didelės vertės turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, žinodamas, kad tas turtas ar vertybės gauti nusikalstamu būdu, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Jau minėto straipsnio 3 dalis nustato, kad tas, kas įgijo, naudojosi arba realizavo nedidelės vertės turtą, žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.
Taigi matome, kad Jūsų kaimynas, įgijęs (nusipirkęs) buities techniką ir žinojęs, kad ji gauta nusikalstamu būdu (vogta), be jokios abejonės bus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Aišku, jam bus inkriminuojama atitinkama Baudžiamojo kodekso 189 straipsnio dalis, atsižvelgiant į buities technikos vertę.
Priminsiu, kad Baudžiamojo kodekso 190 straipsnyje yra išaiškinama, koks turtas laikytinas didelės, o koks – nedidelės vertės: turtas yra didelės vertės, kai jo vertė viršija 250 MGL dydžio sumą (šiuo metu MGL yra 130 Lt, todėl turto vertė turi viršyti 32,5 tūkst. Lt), ir nedidelės vertės, – kai jo vertė viršija 1 MGL (šiuo metu – 130 Lt), bet neviršija 3 MGL (šiuo metu – 390 Lt) dydžio sumos.
Pavyzdžiui, jeigu Jūsų klausime minėtos vogtos buities technikos vertė bus 20 tūkst. Lt, tai Jūsų kaimynui bus inkriminuojamas nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 189 straipsnio 1 dalyje.