Kaip per spaudos konferenciją pranešė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas, informacija šioje istorijoje ypatingai jautri ir dalies jos visuomenei atskleisti negalima dėl nukentėjusiųjų interesų. Nukentėjusiaisiais pripažinta pati nepilnametė ir jos tėvai.

Pasak prokuroro, ikiteisminis tyrimas pradėtas sausio 7 d. dėl svetimo vaiko pagrobimo.

Perduodant bylą teismui G. Filipavičius įtariamas 13-os nusikalstamų veikų padarymu, tarp jų – svetimo vaiko pagrobimas, neteisėtas laisvės atėmimas, plėšimas, nesunkus sveikatos sutrikdymas, neteisėtas disponavimas šaunamuoju ginklu.

Anksčiau nei karto neteistas įtariamasis šioje byloje davė parodymus, bet nesutiko nuoširdžiai papasakoti, kodėl jis taip pasielgė ir nebendradarbiavo su teisėsauga.

„Galutinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje jis davė parodymus, bet prokuroras parodymų nevertino kaip geranoriškos išraiškos formos ir nepripažino to lengvinančia aplinkybe“, – paminėjo R. Bradūnas.

Teismui perduotos baudžiamosios bylos medžiagą sudaro 15 tomų.

Tyrimo metu buvo atlikta ir G. Filipavičiaus psichiatrinė ekspertizė, buvo nustatyta, kad jis suprato savo veiksmus ir galėjo juos valdyti.

Jau po pagrobimo istorijos paaiškėjo, kad G. Filipavičius anksčiau internete skelbėsi gydantis nuo autizmo ir siūlė tėvams atvežti pas jį savo vaikus. Pareigūnai ir dėl to buvo pradėję ikiteisminį tyrimą, bet dabar jis yra nutrauktas, nesurinkus pakankamai įrodymų pagrindžiančių nusikalstamas veikas.

Po sulaikymo įtariamasis teisme pasirodė su mėlyne po akimi. Teisėsauga aiškinosi, ar jis nebuvo sužalotas pareigūnų, bet tyrimas dėl to nepradėtas.

„Nebuvo nustatyta, kad sulaikymo metu policijos pareigūnai ar spec. pajėgų pareigūnai naudotų smurtą, nesuderinamą su tiesioginių pareigų vykdymu“, – apie šią aplinkybę užsiminė prokuroras.

ELTA primena, kad sausio mėnesį policijai pavyko rasti Kaune dingusią mergaitę, kurios paieškoms buvo sutelktos gausios savanorių ir pareigūnų pajėgos.

Mergaitę įtariamas pagrobėjas 42 metų Gediminas Filipavičius laikė garaže, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas. Vyrą sulaikė „Aro“ pareigūnai. Iš pradžių policija buvo informuota, kad įtariamasis gali būti ginkluotas, tačiau sulaikymo metu vyras ginklo neturėjo.

Rasta mergaitė buvo nuvežta į Kauno klinikas apžiūrai, o vėliau perduota tėvams.

G. Filipavičius laikomas suimtas, jo suėmimas buvo pratęstas spalio pradžioje dar trims mėnesiams.

Vasarį į Kauno apylinkės teismą dėl kitos bylos atvežtas G. Filipavičius teigė pagrobti mergaitės Kaune nenorėjęs.

„Nenorėjau grobti, netyčia“, – tada sakė G. Filipavičius.

Vyras, paklaustas, ar mažametė prašė ją paleisti, teigė, kad mergaitė to prašė, bet esą „buvo sudėtinga“ situacija ir jis negalėjo jos paleisti, nors norėjo.

„Sudėtinga situacija buvo, daug žmonių aplink buvo“, – kalbėjo G. Filipavičius.

Iškart po įtariamojo sulaikymo generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad vyro garažas, kur jis laikė mergaitę, nustebino pareigūnus.

Pasak generalinio komisaro, garažas buvo pritaikytas ne automobilių remontui, o nuolatiniam gyvenimui.

„Garažas buvo pritaikytas kitoms reikmėms, galbūt susijusiomis su asmens ilgesniu buvimu, su gyvenimu“, – minėjo R. Požėla.

Komisaras paminėjo, kad garaže rado įdomių dalykų, tačiau tiksliai neįvardino, kas tai. R. Požėla neslėpė, kad radiniai jame nustebino pareigūnus.

Renatas Požėla minėjo, kad įtariamasis buvo gerai pasiruošęs.

„Operacija tikrai nebuvo paprasta, turėjome informacijos, kad asmuo gali būti ginkluotas“, – sakė komisaras.

„Aras“ buvo pasirengęs viskam. Garaže buvo pastebėtas asmuo su mergaite. Duotos reikiamos komandos, jam uždėti antrankiai ir taip asmuo sulaikytas, – kalbėjo R. Požėla, o paklaustas, ar įtariamasis priešinosi, atsakė: – Matyt, pamačius „Arą“ visa drąsa išgaruoja. Nebuvo bandymų priešintis aktyviai, bėgti, žaloti mergaitę. Gal buvo netikėtumo faktorius, kaip čia atsiradome mes. Jis pakluso reikalavimams.“

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)