„Maža ką... moteris avarijoje. Manau, kad kiekviena moteris, kiek avarijas padaro, su telefonais vaikšto, matyt, skambina kažkokiems vyrams“, – pirmadienį apklausiamas byloje dėl D. Gineikaitės piktnaudžiavimo sakė G. J. Furmanavičius.

Bylos duomenimis, neblaivi avariją padariusi tuometinė NŽT vadovė G. Furmanavičiui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gresiančios atsakomybės. Tuo tarpu jis pats teigia padėjęs D. Gineikaitei iš draugiškų paskatų ir jokių neteisėtų veiksmų imtis nesiūlęs.

„Tokių kalbų nebuvo“, – paklaustas, ar nebandė pasinaudoti pažintimis, kad nebūtų fiksuotas įvykis, atsakė G. J. Furmanavičius.

Aukštas pareigas ėjusiems pažįstamiems asmenims jis tvirtino skambinęs, nes tiesiog ieškojo, kas galėtų atvykti į įvykio vietą ir pažiūrėti, kas nutiko, nes D. Gineikaitė kalbėjo apie įtartiną kito į avariją patekusio vairuotojo elgesį.

Jis patvirtino apie įvykį bendravęs ir su tuometine Policijos departamento atstove Lina Nemeikaite, su kuria anksčiau buvo kartu dirbęs. Ji atsiuntė G. J. Furmanavičiui žinutę apie tai, jog bus skelbiama informacija apie NŽT vadovės avariją. Vėliau jis sakė klausęs, kiek laiko turi iki kol ši žinia bus paskelbta viešai ir pasieks žurnalistus, teiravosi, ar galima padaryti, jog ji nebūtų viešinama.

Apie tai, kad informacija neturėtų patekti į viešumą, jis kalbėjo ir su susisiekimo viceministru Sauliumi Girdausku, o ankstesniame posėdyje apklaustas buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis patvirtino, kad jam šiuo klausimu skambino ir pagalbos prašė pati D. Gineikaitė.

Teismo posėdžio pradžioje D. Gineikaitės advokatas kreipėsi į teismą su prašymu bylą nagrinėti neviešai. Jis teigė, kad po straipsniais pasirodantys komentarai turi neigiamą įtaką kaltinamosios artimiesiems. Jis taip pat prašė teismo įspėti prokurorą dėl bylos medžiagos viešinimo žiniasklaidai ir nubausti vieno portalo žurnalistą dėl bylos medžiagos skelbimo. Teismas šiuos prašymus atmetė.

Kitas posėdis byloje numatytas kovo 20 dieną. Į jį bus kviečiami likę liudytojai.

G. J. Furmanavičius vidaus reikalų ministro pareigas ėjo socialdemokrato Algirdo Brazausko vadovautoje Vyriausybėje 2004 – 2006 metais.

D. Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai 2015 metų pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo tuometiniam patarėjui G. Furmanavičiui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gresiančios atsakomybės.

Kaltinimo akte taip pat nurodyta, kad ji sukurstė piktnaudžiauti tuometinį Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė – jie taip pat teisiami šioje byloje, tačiau pasiprašė atleidžiami nuo posėdžių, kuriose apklausiami tiesiogiai su jais nesusiję liudytojai.

Šie kaltinamieji anksčiau buvo patraukti atsakomybėn administracine tvarka dėl melagingų parodymų davimo, A. Šulnius ir S. Skersienė pripažinti kaltais antrą kartą paėmę D. Gineikaitės kraujo mėginį, kitiems asmenims administracinės bylos tuomet nutrauktos.

2017 metų vasarį Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad D. Gineikaitė eismo įvykį 2015 metų gruodį Kaune padarė būdama neblaivi. Jai skirta 1,3 tūkst. eurų bauda ir pusketvirtų metų atimta teisė vairuoti. Baudą ji yra sumokėjusi.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)