Numatyta sustiprinti Administracinių ginčų ir Mokestinių ginčų komisijų nepriklausomumą. Jų nariai būtų atrenkami panašia tvarka kaip ir teisėjai – jiems reikėtų laikyti egzaminą, dalyvauti atrankoje, o kandidatuojantys į šias pareigas turėtų atitikti nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, pranešė Teisingumo ministerija.

Lietuvos administracinių ginčų komisija perimtų ginčus dėl viešojo administravimo institucijų padarytos žalos atlyginimo, sprendimų, susijusių su leidimais užsieniečiams dirbti ir gyventi Lietuvoje, tarnybinius ginčus, pavyzdžiui, dėl atleidimo iš darbo, nuobaudos skyrimo ir kt. Taip pat siūloma nustatyti privalomą ikiteisminį mokestinių ginčų nagrinėjimą Mokestinių ginčų komisijoje.

„Teisingumo paieškos ginčų institucijose žmonėms sutrumpėtų dvigubai, nereikėtų samdytis advokato ir mokėti žyminio mokesčio. Be to, pareiškėjams būtų patogiau ginčus spręsti arčiau gyvenamosios vietos – Vilniuje esančioje Lietuvos administracinių ginčų komisijoje arba jos regioniniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje“, – teigė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Jeigu nors vienas iš bylos dalyvių nesutiktų su ginčų komisijos priimtu sprendimu, galėtų kreiptis į apygardos administracinį teismą. Net ir apskundus sprendimą teismui, bylos nagrinėjimas vyks sparčiau ir kokybiškiau, nes esminės faktinės aplinkybės jau bus nustatytos. Kai kuriais atvejais bylos dalyviai teismo priimtą sprendimą dar galėtų apskųsti ir Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Praėjusiais metais apygardų administraciniuose teismuose išnagrinėta beveik 15 tūkst. bylų. Teisme kiekvienos bylos procesas užtrunka 4-6 mėnesius, o apeliacinio skundo – ir iki pusantrų metų. Lietuvos administracinių ginčų komisijoje skundai būtų išnagrinėjami iki 30 darbo dienų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)