Į DELFI skaitytojo klausimą atsako teisininkas Aleksandras Kovalevskis.

Jeigu asmuo arba šeima veža grynuosius pinigus į Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos šalies, tokiu atveju pareigos deklaruoti grynuosius pinigus jiems nekils.

Tačiau tuo atveju, jei asmuo įveža 10 000 eurų arba didesnę sumą grynųjų pinigų (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) į Jungtinę Karalystę iš bet kokios kitos šalies, nepriklausančios Europos Sąjungai, tuomet jam kyla pareiga deklaruoti šiuos grynuosius pinigus. Jeigu į Jungtinę Karalystę atkeliauja šeima, jai kyla pareiga deklaruoti grynuosius pinigus, tik kai jų suma viršija 10 000 eurų. Deklaruojant į Jungtinę Karalystę įvežamus grynuosius pinigus reikia užpildyti ir pateikti deklaracijos formą C9011.

Pažymėtina, kad aukščiau nurodytos taisyklės taikomos tik gryniesiems pinigams. Grynieji pinigai apima ne tik valiutą (apyvartoje kaip atsiskaitymo priemonės naudojamus banknotus ir monetas), tačiau ir kitas atsiskaitymo priemones tokias kaip čekiai, kelionės čekiai, skoliniai įsipareigojimai, piniginės perlaidos ir panašiai.

Už grynųjų pinigų deklaravimo pažeidimus, deklaracijoje pateiktą neteisingą informaciją arba už grynųjų pinigų nedeklaravimą, kai yra prievolė tokius pinigus deklaruoti, Jungtinėje Karalystėje gali grėsti bauda iki 5 000 svarų sterlingų.

Pateikiamas teisininko komentaras yra bendrojo pobūdžio ir negali būti traktuojamas kaip individuali teisinė konsultacija. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu aleksandras.kovalevskis@justicion.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)