Kaip pranešė Nacionalinė teismų administracija (NTA), Kauno apylinkės teismo teisėja Liuba Kymantienė drausminėn atsakomybėn byla patraukta už teisėjo vardą žeminantį poelgį. TEDK nustatė, kad teisėja, išnagrinėjusi dvi administracinio teisės pažeidimo bylas, kurios nustatyta tvarka jai nebuvo paskirtos, nebuvo atidi ir rūpestinga: neįsitikino, kam buvo pavesta nagrinėti minėtas bylas ir jose priimti sprendimus, nepakankamai susipažino su nagrinėtų bylų dokumentais.
TEDK sprendime taip pat pažymima, kad teisėja tinkamai nekontroliavo savo padėjėjo darbo.
„Įvertinęs bylos medžiagą ir teisėjos L. Kymantienės pasiaiškinimą, TGT padarė išvadą, kad teisėjos L. Kymantienės padaryta proceso įstatymų taikymo klaida negali būti pripažįstama aiškiai aplaidžiu teisėjo pareigų atlikimu ir vertinama kaip žeminanti teisėjo vardą, – skelbdamas sprendimą sakė TGT pirmininkas Dainius Raižys.
– Pastebėjusi padarytą pažeidimą, teisėja ėmėsi iniciatyvos dėl klaidos ištaisymo ir iš karto pranešė apie klaidą teismo pirmininkui, teisėjos padaryti procesiniai pažeidimai ištaisyti apeliacinės instancijos teisme, todėl drausmės bylą nuspręsta nutraukti“.
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjai Audrius Bakaveckas, Stasys Gagys ir Romanas Klišauskas drausminėn atsakomybėn buvo patraukti, nes Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Stanislovas Buškevičius TEDK pateikė teikimą dėl nerūpestingo teisėjų pareigų vykdymo.
Teisėjų padaryti etikos pažeidimai nustatyti, paaiškėjus, kad sprendimą administracinėje byloje priėmė neteisėtos sudėties teismas.
TGT vertinimu, teisėjo drausminės atsakomybės pagrindu gali būti pripažintos tokios klaidos, kurios kelia pagrįstą visuomenės pasipiktinimą, neatitinka elementarių teisėjo profesinio elgesio standartų ir prieštarauja teisingumo vykdymo interesams.
„Nagrinėjamu atveju TGT konstatavo, kad teisėjai A. Bakaveckas, S. Gagys ir R. Klišauskas nepažeidė Teisėjų etikos kodekso ir nepadarė nei pareiginio, nei teisėjo etikos pažeidimo, – sakė TGT pirmininko pavaduotojas Albinas Bielskis.
– Spręsdamas dėl teisėjų drausminės atsakomybės poveikio priemonių parinkimo, TGT taip pat atsižvelgė į tai, kad teisėjai patys pastebėjo klaidą ir inicijavo kreipimąsi į pirmininką atnaujinti procesą dėl nutarties, pažeidimai buvo ištaisyti procesine tvarka ir neigiamų pasekmių nesukėlė. Todėl TGT priėmė sprendimą nutraukti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjams iškeltą drausmės bylą“.