Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo panaikintas policijos nutarimas skirti tai padariusiai moteriai 80 eurų baudą ir administracinio nusižengimo byla grąžinta administracinio nusižengimo protokolą surašiusiai institucijai administracinio nusižengimo protokolo patikslinimui.

Moteris kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą, prašydama bylą nutraukti, tačiau teismas šio prašymo netenkino ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą.

„Apylinkės teismas priėmė nutartį, kad panaikina man 80 eurų skirtą baudą ir grąžina policijos komisariatui iš naujo ištirti įvykį ir naujai suformuluoti teiginius, ko jie iš viso reikalauja“, – BNS sakė policijos nubausta buvusi Astra Genovaitė Astrauskė.

„Skundėme dėl to, kad išvis nenutraukė, nes prašėme nutraukti visą šitą bylą“, – teigė ji.

Bylos duomenimis, moteris pernai rugsėjo 29 dienos popietę Lukiškių aikštėje tyčia raudonais dažais apipylė memorialinį skulptūrinį maketą ir pasišalino.

Policija konstatavo, kad tokiais veiksmais buvo padarytas nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas.

Moteris tikino, kad ji tik meninės išraiškos būdu norėjo atkreipti visuomenės dėmesį į Lukiškių aikštės istorinį palikimą kaip kančių vietą, neturėjo tiksli slėpti savo veiksmų.

Ji taip pat tvirtino, kad žala nebuvo padaryta, nes maketą apipylė vandeniniais dažais, kuriuos būtų nuplovęs lietus bei argumentavo, kad meniniam performansui leidimas nebuvo reikalingas, o „moralinių ribų neperžengianti nuomonės išraiška nelaikytina chuliganišku išpuoliu“.

Ta pati moteris policijos buvo sulaikyta ir šių metų sausį prie Trispalvės alėjos. Policijos teigimu, pastebėjus susibūrimą siekta išaiškinti asmenis, kurie anksčiau čia užklijavo lipduką, žymintį buvusį Kazio Škirpos alėjos pavadinimą.

„Laisvės kalva“ kaip laisvės kovoms atminti skirtas memorialas, kuris turi būti pastatytas Lukiškių aikštėje, atrinkta Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro prieš dvejus metus organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse, balsavimas taip pat vyko internete.

Kūrinys simbolizuoja abstraktų mišką – erdvę, kurioje vyko pasipriešinimo kovos, kartu ir pogrindį. Anot autoriaus skulptoriaus Andriaus Labašausko, kūrinys oponuoja kitapus Gedimino prospekto stovintiems buvusiems KGB rūmams, kur buvo kankinami laisvės kovotojai.

Šio monumento statybai priešinasi dalis žmonių, manančių, kad Lukiškių aikštėje turi iškilti Vyčio skulptūra. Sprendimas statyti „Laisvės kalvą“ buvo apskųstas teismui, tačiau šis pernai lapkritį skundą atmetė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (158)